ISKRE FRCALE NA SVE STRANE, A HAJDUK I PLAVI PODIJELILI BODOVE

Svoju utakmicu 28.kola 2.ML skupina „B“ Hajduk iz Štrukovca i Plavi Peklenica umjesto u subotu 28.05. odigrali su ranije 26.05. na blagdan Tijelova  iz razloga što se u subotu igra  veliki međususjedski derbi Rudara iz M. Središća i Poleta iz Sv. Martina na Muri. Pametan i razuman potez s obzirom da bi  im igranje na taj dan sigurno umanjio broj posjetilaca, a i sami igrači će po želji moći prisustvovati derbiju.

IMG_5758

U Štrukovcu su se sastale dvije podjednako kvalitetne ekipe gdje osim međusobnog prestiža utakmica nije odlučivala ni o čemu drugom. Domaćini su odlično krenuli u  susret i na samom početku stvorili dvije lijepe prilike preko Goričanca u kojoj on prvu promašuje, ali kod druge u 3.minuti utakmice je neumoljiv, te dovodi domaćina u vodstvo od 1:0. U daljnjem tijeku utakmica se odvija na sredini terena , sa nekoliko poluprilika na obje strane.

uvodna

U 19. minuti utakmice dosuđen je slobodan udarac za Plave sa nekih 30-tak metara, a Srnec topovskim udarcem smješta loptu u desni gornji kut vratara domaćih Zadravca. Ne znamo zašto , ali od tog trenutka utakmica se zaoštrava te postaje sve nervoznija. Sudac Klarić nije se baš najbolje snašao u tim trenucima te je to još više potenciralo nervozu na jednoj i drugoj strani

IMG_5834

Rezultatom 1:1 odlazi se na odmor. U drugi dio obje ekipe ulaze nešto smirenije, no tada se zaoštrilo u gledalištu na sreću samo u verbalnom smislu. Rezultat se tijekom drugog poluvremena nije mijenjao iako je prilika bilo i na jednoj i na drugoj strani. Domaćin možda malo sa više želje i inicijative, ali bez nekog vidljivog rezultata pa je svakako rezultat 1:1 najrealniji omjer ovog gradskog sraza.