Igrači iz pričuve Rudaru donijeli bodove

Nakon ne baš ugodnog, ali po igri i nezasluženog poraza u Nedeljancu igrači Rudara očito su odlučili završiti utakmice ove sezone u pobjedničkom stilu. Već nakon nesretnog poraza u Nedeljancu jasno su dali do znanja odmah poslije utakmice da bez obzira na snagu protivnika u zadnja dva kola idu na pobjede.

Prvi dio tog obećanja su ostvarili. U 29. kolu bili su domaćini petoplasiranoj ekipi Dinama iz Domašinca. Pobjedom od 4:2 odužili su se gostima za poraz u jesenjom dijelu prvenstva.

Cijeli prvi dio utakmice Rudar je bio bolja ekipa no nažalost, što zbog neefikasnosti, a što zbog dobrih obrana gostujućeg vratara Luke Fodora  rezultat se nije mijenjao. I tako sve do 45. minute utakmice kada gosti iz jedne rijetke prigode dolaze u vodstvo od 0:1, nakon lijepo odigrane akcije te povratne lopte Matija Marković s vrha šesnaest metara mirno šalje loptu u kut vratara Rajfa.

Drugi dio  Rudar opet započinje bolje, te u 55. minuti nakon dobro izvedenog slobodnog udarca Varge, Matija Zadravec odličnim udarcem glavom prosljeđuje loptu u mrežu gostujućeg vratara za 1:1.

Nije dugo trajalo kada gostujući kapetan i najbolji igrač Stjepan Krznar odličnim prodorom iza sebe ostavlja nekoliko igrača Rudar, ulazi u 16 metara, te iz blizine svladava  domaćeg vratara Rajfa za 1:2.

Rudar se ni tada nije predao, te već nakon nekoliko minuta u 70. minuti, iz gužve poravnava rezultat na 2:2. Strijelac je bio Marko Šoltić.

Poslije na scenu stupaju pričuvni igrači Rudara Karlo Goričanec i David Novak koji svojim golovima u 73. i 82. minuti donose bodove Rudaru za rezultat 4:2.

Tako su se igrači Rudara na najljepši mogući način oprostili od svojih navijača, na domaćem terenu za ovu natjecateljsku sezonu. Momentalno se nalaze na sedmom mjestu, a očekuje ih još jedan težak protivnik ekipa Nedelišća, u subotu 09. lipnja, gdje mogu odigrati mirnu i neopterećenu utakmicu i ostvariti svoj naum, oko još jedne pobjede za kraj.

Četvrta međimurska liga Skupina Čakovec – Varaždin, Šuderka, M. Središće, 29. kolo

Suci: Goran Žganec, Željko Novak, Robert Kolarić

Delegat: Verica Medved

Strijelci: 0: 1 45′ Marković, 1:1 55′ M. Zadravec, 1:2 64′ Krznar, 2:2 70′ M. Šoltić, 3:2 73′ Goričanec, 4:2  82′ D. Novak

Gledatelja: 200

RUDAR: Rajf, Levačić, Šardi, N. Šoltić (77′ D. Novak), Vuri, A. Zadravec, M. Šoltić (89′ D. Zadravec), Đuran (65′ Goričanec), Radiković, Varga, pričuve: Tkalec, D. Zadravec, Goričanec, D. Novak, trener: Damir Vugrinec

DINAMO /D/: Fodor, Drvoderić (63′ Dodlek), Bihar, Katančić (83′ Jakšić), Hlišć, Krznar, Horvat, Igrec, Petak, Marković, Kovač, pričuve: Jakšić, Dodlek, Sabadi, trener : Nikola Goričanec