I VINDIJA VISOKO PORAZILA RUDAR CIMPER

Košarkaši Rudar Cimpera doživjeli su visok poraz i u Varaždinu protiv drugoplasirane Vindije koja je bila bolja rezultatom 95:50.

Vindija – Rudar Cimper 95:50 (20:10, 49:19, 63:33)

Vindija: Petrović 26, Crnković 22, Šamarija 15, Bađun 10, Jakšić 7, Filipović 5, Martinčević 3, Pizek 3, Bartolec 2, Nakić 2, Šincek, Stanić.

Rudar Cimper: Bedi 18, Dodlek 10, Perčić 7, Sobočan D. 6, Radiković 5, Vinko Novak 4, Varga, Brodar, Lesar, Antolović, Sobočan L.

Rudar Cimper je opet poražen s visokom razlikom, ovog puta bila je bolja Vindija u Varaždinu, a gosti iz Murskog Središća još uvijek čekaju da im zaigra ponajbolji igrač, razigravač Alen Varga koji je van stroja još od prvog kola zbog ozljede skočnog zgloba. Spomenimo da zbog ozljede u susretu protiv Međimurja u prošlom kolu nije bilo još jednog igrača na bekovskim pozicijama, Nikole Brodara.

Dobro su se igrači Rudar Cimpera držali u prvoj četvrtini i u osmoj minuti susreta imali izjednačen rezultat, ali u posljednje dvije minute tog perioda dopustili su Vindiji da napravi 10 poena razlike.

Susret je riješen u drugoj četvrtini koju Vindija dobiva s visokih 20 poena razlike. Treća četvrtina završila je nerješeno, a u posljednjoj su varaždinci opet bili puno bolji i dobili je s 15 poena razlike za ukupnih +45.

Najbolji u redovima Vindije, drugi strijelac lige, Jakša Petrović s 26 poena, dok je junior Matija Crnković zabio 22. Rudar Cimper opet je predvodio Marko Bedi s 18 ubačaja, a Saša Dodlek dodao je 10. Izostala je dobra igra Tomislava Radikovića koji je zabio samo pet poena.

Sljedeći susret naši košarkaši igraju protiv Mladosti iz Đurđevca, a on je na rasporedu u subotu (16. studenog) s početkom u 18 sati. Igra se u sportskoj dvorani u Murskom Središću.

Ostali rezultati 5. kola: Grafičar-Podravac 99:89, Koprivnica-Ivančica 73:59, Mladost-Radnik 82:72.