FOTO/VIDEO: Odlični Rudar za kraj godine uvjerljiv protiv Dubravčana

Košarkaši Rudara prvi su dio sezone završili onako kako su ga i započeli, pobjedom. Ostvarena je uvjerljiva pobjeda protiv Dubravčana što je bio najljepši mogući poklon za veliki broj gledatelja koji se skupio na tribinama sportske dvorane.

Rudar je slavio s 87:74, a gledali smo jednu atraktivnu utakmicu, s pregršt prekrasnih poteza, trica, a junior Jan Rošić-Novak još je jednom dokazao o kakvom se talentu radi. Posebno je atraktivno bilo njegovo zakucavanje u jednom kontra napadu.

Pojedine akcije Rudara protiv Dubravčana možete pogledati u videu koji je napravio Vanja Vršić.

Rudar-Dubravčan 87:74 (24:19, 26:23, 26:11, 11:21)

Rudar: Varga 8, Bedi Mi. Rošić-Novak 24, Perčić 2, Dodlek 16, Bedi 23, David, Vinko-Novak 14.

Dubravčan: Varga 21, Raić 8, Seličanec 15, Fuš I. 5, Ujlaki 7, Klipić 11, Matulin 2, Munka 5.

Rudar je dobro otvorio utakmicu i poveo s 5:0. Svih pet poena je ubacio Rošić-Novak koji je odmah u startu najavio da će ovo biti još jedna njegova dobra utakmica.  Prvi je period završio vodstvom naših košarkaša 24:19.

Dubravčan je zaprijetio u drugoj četvrtini i nakon što su bili u zaostatku od osam koševa, uspjeli su doći do izjednačenja na 36:36. Košarkaši Rudara ipak su zaigrali bolje u narednim minutama te prvo poluvrijeme zaključuju serijom  14:6 za vodstvo 50:42.

Posebno raspoloženi u prvom poluvremenu bili su Rošić-Novak i Marko Bedi s po 16 poena.

Treća četvrtina bila je najbolja za Rudar. U toj su dionici potpuno razbili goste. Odlična obrana omogućila je mnoštvo lakih poena i taj je period Rudar dobio s 26:11 te riješio pitanje pobjednika. Razlika se popela na plus 23, a to je bilo previše da se stigne u posljednjih deset minuta.

Nakon što je Rudar smanjio tempo u posljednjoj dionici, gosti dolaze do daha i smanjuju visoku razliku koja je na kraju iznosila plus 13 u  korist naših košarkaša.

Najbolji u redovima Rudara bili su Rošić-Novak s 24 poena (6 trica) i Marko Bedi s 23 poena. Saša Dodlek je odigrao jako dobru utakmicu, a ubacio je 16 poena dok je Arijan Vinko-Novak zabio 14. Valja spomenuti kako se nakon nekoliko tjedana pauze vratio i prvi strijelac Rudara iz prošle sezone, Alen Varga koji je zabio 8 poena. Sigurno veliko pojačanje za naše košarkaše u nastavku sezone.

Košarkašima sada slijedi pauza sve do početka veljače 2019. kada kreće drugi dio sezone, a Rudar će ga otvoriti s gostovanjem kod Petrijanca.

Ovo posljednje kolo prvog dijela prvenstva nije odigrano kompletno jer su utakmice Čakovec Globetka-Lepoglava i Donji Kraljevec-Sjever American Dollar odgođene dok je Petrijanec slavio protiv Vinice s 66:65.

(Teo Cilar, foto: Tin Tomanić)