FOTO Košarkašima Rudara poraz i pobjeda

Košarkaši Rudara prošlog su tjedna imali dvostruki program. Prvo su u četvrtak odradili zaostalu utakmicu u Donjem Kraljevcu. Tamo je u neizvjesnoj završnici upisan drugi poraz u sezoni da bi nakon toga u subotu bila ostvarena šesta pobjeda u sezoni na domaćem terenu protiv Kotoribe.

DONJI KRALJEVEC-RUDAR 68:61 (20:18, 10:13, 18:14, 20:16)

RUDAR: Varga A. 19, Bedi Ma. Perčić T. 8, Perčić F. Dodlek S. 12, David M. 4, Nerer V. Žganec L.  Radiković T. 10, Bogdan D. 8.

Gostovanje u Donjem Kraljevcu bio je derbi dviju momčadi s vrha ljestvice s omjerom od pet pobjeda i jednog poraza. Na žalost, naši su košarkaši na tu utakmicu otišli bez prvog strijelca Marka Bedija, i bez dva vrlo važna igrača, riječkih studenata Jana Rošića Novaka i Petra Bregleca. Bez obzira na te izostanke, naši su košarkaši odigrali vrlo dobro.

Domaćini su nakon prvih deset minuta bili u malom vodstvu 20:18. Rudar uzvraća nešto boljom igrom u drugom periodu što donosi minimalno vodstvo na poluvremenu 30:31.

Vrlo neizvjestan susret gledali smo i u drugom poluvremenu. Donji Kraljevec je u trećoj četvrtini bio nešto bolji i u posljednju četvrtinu ulazi vodstvom 48:45.

Naši su košarkaši krenuli bolje u posljednju dionicu u kojoj minus brzo pretvaraju u plus serijom 6:2. Kako je utakmica odmicala kraju, tako su domaćini bili sve nervozniji. Na 3:44 do kraja utakmice Rudar ima vodstvo 53:59, ali Donji Kraljevec tada pogađa nekoliko trica i serijom 11:2 dolazi do vodstva 64:61 na 1:20 do kraja. Posljednjih 80 sekundi utakmice košarkaši Rudara nisu uspjeli zabiti koš dok Donji Kraljevec postiže još četiri za konačnih 68:61.

Alen Varga bio je prvi strijelac Rudara s 19 poena, Saša Dodlek ga je pratio s 12, a dvocifren je bio i Tomislav Radiković s 10. David Bogdan i Tomislav Perčić također su odradili dobre role s po osam poena. Bio je to drugi poraz Rudara u sezoni, a oba su upisana u vrlo neizvjesnim završnicama bez tri bitna igrača. Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi te utakmice završile da su u tim utakmicama igrali gore spomenuti igrači. Vrlo vjerojatno bi sada bili na omjeru 8:0, ali pustimo sada te priče što bi bilo kad bi bilo.

RUDAR-KOTORIBA 74:51 (21:13, 21:19, 17:12, 15:7)

RUDAR: Nerer V. Varga A. 19, Bedi Mat. Perčić T. 6, Perčić F. Dodlek S. 12, Bedi Ma. 28, Bedi M. Žganec L. Radiković T. 3, David M. 2, David B. 4

Dvoboj protiv Kotoribe bio je drugi derbi u samo tri dana. Dvije momčadi koje su vrlo dobro igrale do sada, jedna na drugu su išle s identičnim omjerom od 5 pobjeda i dva poraza. U odnosu na utakmicu u Donjem Kraljevcu, Rudar je sada bio jači za prvog strijelca Marka Bedija što je značilo puno više posla za obranu Kotoribe.

Rudar je krenuo bolje i nakon prvih deset minuta imao osam poena prednosti. Druga četvrtina je bila puno teža, Kotoriba je pružala puno bolji otpor, u nekolko su navrata smanjili prednost Rudara, ali drugi dio četvrtine Rudar ipak bolji i na veliki odmor odlazi s deset poena prednosti.

U drugom poluvremenu Rudar napadački lošiji nego u prvom, ali zato obrambeno puno bolji. U trećoj su četvrtini dozvolili Kotoribi 12 postignutih poena dok su zabili 17 i s plus 15 ušli u posljednju dionicu. Posljednji period još jača obrana i tek sedam poena kojih su zabili gosti i konačna pobjeda Rudara od 23 poena prednosti. Jedna zanimljivost, u posljednjih par minuta na terenu smo vidjeli petoro braće. Troje braće Bedi, Marka, Mihaela i Matiju, te Tomislava Perčića i mlađeg brata Filipa.

Marko Bedi bio je prvi strijelac susreta s 28 poena uz 3 skoka i dvije asistencije, Alen Varga ubacio je 19 uz 4 asistencije i 3 skoka dok je Saša Dodlek ubacio 12 uz čak 20 skokova. U idućem kolu Rudar gostuje kod Varteksa u Varaždinu.

Ostali rezultati: Čakovec Globetka-Dubravčan 65:74, Vinica-Dubravčan 53:78, Mladost Đurđevac-Lepoglava 62:84, Petrijanec-Međimurje Wildboards 52:86, Mladost Ivanovec-Čakovec Globetka 64:88, Donji Kraljevec-Varteks 119:80.