Filip Ude, Antonia Ružić, streličari i rukometašice najbolji sportaši Grada Čakovca

FILIP UDE, ANTONIA RUŽIĆ, STRELIČARI I RUKOMETAŠICE

Zajednica sportskih udruga Grada Čakovca i ove je godine u zgradi Scheir bila odličan organizator tradicionalne, sada već 17. po redu  svečanosti proglašenja najboljih sportaša i momčadi za proteklu 2018.godinu. Najbolje su nominirali predstavnici svih gradskih sportskih udruga, a uz članove Izvršnog odbora i predstavnike svih sportova njih 20,  o najboljima je odlučivalo i 10 sportskih novinara, predstavnika medijskih kuća s područja Grada Čakovca.

Velikom broju sportaša, sportskih djelatnika i gostiju koji su ispunili dvoranu obratio se je prigodnim riječima predsjednik Zajednice sportova Grada Čakovca Bojan Ružić, nabrojio je mnoge sportske uspjehe tijekom protekle godine, probleme i planove uz nadu da će u ovoj, pred olimpijskoj godini ti uspjesi biti još veći, a problemi manji. Zajednica sportskih udruga Grada Čakovca trenutno okuplja 75 udruga s preko 5000 aktivnih sportaša i preko 1000 volontera entuzijasta bez koji bi teško djelovao i napredovao. Sportaši i sportski djelatnici Čakovca sudjelovali su tijekom godine u mnogim humanitarnim i drugim akcijama, nizali spotske uspjehe, posebno su spomenuti uspjesi mladih, a  od planova za 2019.gopdinu o kojima smo na svečanosti čuli posebno izdvajamo da će se tijekom godine na SRC-u Mladosti renovirati atletska staza i postaviti umjetna trava na jednom od pomoćnih terena.

NAJBOLJI ….. NAJBOLJI .. …. NAJBOLJI …..

SPORTAŠ: FILIP UDE (Gimnastički klub Marijan Zadravec Macan Čakovec), ponajbolji hrvatski gimnastičar, reprezentativac i prvak, 6.mjesto na EP-u u Glasgowu, 17.mjesto na SP-u u Dohi, pobjednik Otvorenog prvenstva Izraela vježbe konja s hvataljkama, 2.na istom natjecanju u višeboju, nekoliko uspjeha na natjecanjima Svjetskog kupa …. Nominirani su bili još: Luka Grubić (Badmintonski klub Međimurje Čakovec),Filip Novak (Karate klub Globus Čakovec),Krešimir Štrukelj (Streličarski klub Katarina Zrinski Čakovec) i Sven Todorović (Atletski klub Međimurje Čakovec).

Interesantno je spomenuti da je ovo Filipu Udeu bio 17. naslov najboljeg sportaša Grada Čakovca.

SPORTAŠICA: ANTONIA RUŽIĆ (Tenis klub Franjo Punčec Čakovec),1.mjesto europska juniorska rang lista 1.mjesto europski masters do 16 godine-priznanje „Player of the year“Tennis Europe za najbolju juniorku u Europi,1.mjesta PH U-16  i U-18, 2.mjesto PH seniorke, osvajačica međunarodnih juniorskih turira u Novom Sadu, Rakovniku, Budimpešti, Pančevu, članica reprezentacije Hrvatske …Nominirane su bile i:Tijana Tkalčec (Gimnastički klub Marijan Zadravec Macan Čakovec), Ivana Zeljko (Atletski klub Međimurje Čakovec) i Lea Vukojević (Ženski rukometni klub Zrinski Čakovec).

MOMČAD: SENIORSKA MOMČAD STRELIČARSKOG KLUBA KATARINA ZRINSKI ČAKOVEC –dvoranski prvaci  Hrvatske za 2018.godinu.Nominiranie su bile i momčadi: Seniorska ekipa Atletskog kluba Međimurje Čakovec, Seniorska ekipa powerlifting kluba Pozoj Čakovec i Stariji pioniri /U-15/ Nogometne škole Međimurje/Čakovec.

EKIPA: SENIORSKA EKIPA ŽENSKOG RUKOMETNOG KLUBA ZRINSKI ČAKOVEC – 5.mjesto prvenstva Prve hrvatske lige sezona 2017/18. 1/8 finala završnice hrvatskog Kupa … Nominirana je bila i seniorska ekipa Atletskog kluba Međimurje Čakovec.

NAJBOLJI PAR, ŠTAFETA, POSADA: PAR LUKA VLAHEK, MATIJA HRANILOVIĆ ((Badmintonski klub Međimurje Čakovec) – članovi seniorske reprezentacije Hrvatske, i za niz uspjeha u paru u Hrvatskoj i Europi.

Temeljem odluke Izvršnog odbora Zajednice sportova Grada Čakovec dodijeljena su:

PRIZNANJA MLADIM SPORTAŠIMA: Marko Sambolec (Gimnastički klub Marijan Zadravec Macan Čakovec),Hannah Ereiz (Čakovečki plivački klub) i Laura Strahija (Karate klub Globus Čakovec).

POSEBNO PRIZNANAJE: Martina Bezek (Atletski klub Međimurje Čakovec) –ostvarila  normu za nastup na SP-a – 24 sata na 100 kilometara.

PRIZNANJA KLUBOVIMA ZA JUBILEJE TIJEKOM 2018.GODINE: Kuglački klub Željezničar Čakovec (40 godina), Kuglački klub Zanatlija Čakovec (60 godina) i Stolnoteniski klub Čakovec (90 godina).

PRIZNANJA „ANTO DRAGIĆ“ PERSPEKTIVNIM SPORTAŠIMA:Ivan Grubić i Dino Blažić (Badminatonski klub Međimurje Čakovec), Aida Trstenjak i Lovro Farkaš (Karate klub Globus Čakovec). Lukas Sekačić (Powerlifting klub Pozoj Čakovec),Gloria PožgaJ i Ema Medved (Čakovečki plivački klub), Karla Zanjko i Laura Radek (Ženski rukometni klub Zrinski Čakovec)., Mladen Ignac i Leo Tilošanec (Atletski klub Međimurje Čakovec),Ema Frančić i Mirjana Varga (Klub obojke na pijesku Čakovec), Ivo Maček (Streličarski klub Katarina Zrinski Čakovec),Grga Pavlic i Vito Horvat (Muški rukometni klub Čakovec),Borna Lesjak (Nogometna škola Međimurje/Čakovec) i Jan Novak (Sportski streljački klub Čakovec).

NAGRADE-PRIZNANJA SUDIONICIMA LJETNIH SPORTSKIH KAMAPOVA ZA NAJVIŠE SUDJELOVANJA: Laura Golubić, Jana Radojčić, Matea Čeh, Josipa Jarni, Fran Čonkaš, Jana i Ena Blažeka, Matija i Marko Strbad, Mario Beliga i Vilim Pintarić.

U ime laureata i nagrađenih biranim riječima zahvalila je mlada Antonia Ružić, a u umjetničkom dijelu programa kojeg je znalački vodio tajnik Zajednice Tomica Jakopec sudjelovali su mladi Muzičke i baletne škole Miroslav Magdalenić Čakovec. Svečanost je završena kratkim druženjem svih sudionika gdje je još jednom u svim razgovorima potvrđeno da su sportaši najbolji ambasadori i predstavnici Grada Čakovca i Međimurske županije u Hrvatskoj i svijetu.

(tekst: Miljenko Dovečer, priopćenje, Foto : Grad Čakovec)