Ekipa U-12 KK Međimurje od srijede na OP Hrvatske u Zagrebu – Voliš košarku? Pridruži se KK Međimurje Čakovec

Još nije završena sezona za sve mlađe kategorije Košarkaškog kluba Međimurje Čakovec.

Osim „standardnih“ šest ekipa mlađih uzrasta od kojih su se čak četiri osvojile nekih od pobjedničkih pehara Regije Sjever(U-11, U-13, U-15 i U-17), u ovoj sezoni bila je aktivna i naša momčad dječaka U-12 koja je igrala s vršnjacima najbolju zagrebačku ligu ZKS-a i osvojila treće mjesto.

Upravo će ova ekipa Međimurja završiti ovogodišnju sezonu mlađih kategorija na tradicionalnom Otvorenom prvenstvu Hrvatske koje se igralo u uzrastu U-12 dugi niz godina krajem lipnja, ali je Covid kriza poremetila ovu tradiciju.

Sada se opet vraća nakon tri godine u zagrebačkoj Dubravi od srijede 22. lipnja u organizaciji HKS-a, KSZ-a i KK Dubrava Furnir starta Otvoreno U12 prvenstvo Hrvatske za mlađe dječake i mlađe djevojčice.

Kako bi što spremnije dočekali ovaj turnir dječaci koji konkuriraju za U-12 ekipu igrali su na turniru prijateljskog kluba u austrijskom Grazu s dvije ekipe u kojem je Međimurje 1 osvojilo treće mjesto.

Mogao je taj turnir u jakoj konkurenciji slovenskih, austrijskih, mađarskih i hrvatskih klubova i otići na našu stranu, ali najvažnije je bilo dati priliku što većem broju igrača kako bi dobili što kvalitetniju natjecateljsku minutažu. Međimurje 2 koje je turnir odigralo uglavnom s igračima od kojih je mnogima ovo bilo prvo pravo igračko iskustvo osvojili su također vrlo dobro 6. mjesto u konkurenciji devet ekipa. Na ovom turniru igrala je i U-10 ekipa i osvojila 8. mjesto u svojem uzrastu.

Sada pak od srijede 22. lipnja slijedi nastup U-12 ekipe Međimurja  u Zagrebu u konkurenciji svih najboljih hrvatskih klubova.

Nastup je prijavilo 36 muških i 13 ženskih ekipa, a kroz četiri dana natjecanja u SD Dubrava i dvoranama OŠ Granešina i Mato Lovrak očekuje nas 120 utakmica. Posljednjih 20 utakmica (petak i subota) biti će prenošene putem live streama na HKS-tv.

Naša ekipa smještena je u zahtjevnoj skupini A u kojoj igra čak pet ekipa. Uz favorita Cedevitu Junior tu su još dvije zagrebačke ekipe: Zagreb i i Vučići Wolfscubs, te Oliva Vodnjan koja dolazi iz ponajboljeg kluba istarske škole košarke.

Dvije najbolje ekipe iz svake skupine plasirat će se u osminu-finala i nadamo se da će naša ekipa Međimurja izboriti ulazak u završnicu.

PH U12 – DJEČACI, SKUPINA A

22.06.2022. 08:10 Cedevita Junior – Zagreb(SD Dubrava)
22.06.2022. 09:20 Cedevita Junior – Vučići Wolfscubs(SD Dubrava)
22.06.2022. 11:40 Vučići Wolfscubs – KK Međimurje(SD Dubrava)
22.06.2022. 14:00 KK Međimurje – Oliva Vodnjan(SD Dubrava)
22.06.2022. 19:50 Oliva Vodnjan – Zagreb(SD Dubrava)
23.06.2022. 09:20 Vučići Wolfscubs – Zagreb(OŠ Granešina)
23.06.2022. 09:20 Oliva Vodnjan – Cedevita Junior(OŠ Granešina)
23.06.2022. 11:30 Cedevita Junior – KK Međimurje(OŠ Granešina)
23.06.2022. 12:20 Oliva Vodnjan – Vučići Wolfscubs(SD Dubrava)
23.06.2022. 13:25 KK Međimurje – Zagreb(SD Dubrava

Voliš košarku? Pridruži se KK Međimurje Čakovec

Košarkaški klub Međimurje Čakovec poziva sve zainteresirane na upis u Školu košarke koja započinje na čakovečkim vanjskim terenima već u srpnju ove 2022. godine.

Pozivaju se dječaci koji vole sport i košarku između 8 i 12 godina da se uključe u našu Školu košarke, a nekoj od naših starijih uzrasnih ekipa mlađih kategorija mogu se pridružiti i svi drugi zainteresirani dječaci i mladići između 13 i 17 godina starosti.

Sa svim našim mlađim uzrastima od 9 do 19 godina KK Međimurje, koji su u protekloj sezoni zabilježili najbolje rezultate od svih klubova Regije Sjever, rade licencirani treneri.

Roditelji, vaši najmlađi mogu očekivati redovite treninge sa iskusnim trenerima, domaće i gostujuće utakmice gdje će djeca stvoriti nova poznanstva i iskustva, druženja, sastanke i mnogo više toga u  Košarkaškom klubu Međimurje iz Čakovca.

Pridružite nam se već danas! Pošaljite poruku ili nazovite 098 134 7457 (Stjepan Novak).