Dvoransko atletsko državno prvenstvo za kadetkinje i kadete – Međimurcima 3 medalje

MEDALJE ZA TENU MARODI, NIKA KOLMANA I TEA TURKA

Jučer je u Zagrebu u dvorani Velesajam održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje te mlađe kadete i kadetkinje, a u organizaciji HAAK Mladost. Na natjecanju je nastupilo više od 600 mladih atletičara i atletičarki iz 46 klubova. Postignuto je 7 državnih rekorda u dvorani i to 4 u uzrastu kadeta i kadetkinja i 3 u uzrastu mlađih kadeta i mlađih kadetkinja što daje na težini u osvajanju ovih medalja naših atletičara i atletičarki.

TENA MARODI odvojila je 3.mjesto u utrci na 600 metara za kadetkinje s rezultatom 1:44,25 dok je njena sestra

LEA MARODI zauzela visoko 4.mjesto s rezultatom 1:45,13 od ukupno 27 trkačica u ovoj disciplini.

NIKO KOLMAN je u solo utrci u prvoj skupini na 800 metara zauzeo 2.mjesto s rezultatom 2:31,34 te time pokazao izniman napredak s obzirom na prošlu godinu kao i talent za srednje pruge.

TEO TURK je atletičar atletskog kluba „Mursko Središće“ tek tjedan dana ali je kao pravi profesionalac vrhunski odradio svoj debitantski nastup ne samo u disciplini skoka u vis već i u atletici kao sportu općenito te je s preskočenih 143 centimetra zauzeo odlično 2.mjesto na svojem prvom državnom prvenstvu.

Malo nesreće imao je PETAR ŠPOLJARIĆ u skoku u dalj gdje je s osobnim rekordom od 5.59 zauzeo 4.mjesto dok su ga od bronce dijelila svega 3 centimetra jer je za broncu bilo potrebno 5.62 te je u utrci na 60 metara bio odličan 6.s rezultatom 7,83

EMANUEL KONTREC također se pokazao kao odličan sprinter jer je utrci na 60m zauzeo 6.mjesto s rezultatom 8.56 od ukupno 41 natjecatelja u toj disciplini.

Od ostalih rezultata valja izdvojiti odlične nastupe cura koje su sve redom postigle osobne rekorde a to su: