Dva pogotka Novoselca za veliku Varteksovu pobjedu protiv Poleta

Igrači trenera Orehovca pred više od petsto gledatelja u Sračincu razbili su Polet s 4:0 iako se takvo što prvih sat vremena nije dalo naslutiti. Ovom pobjedom nakon pet kola i osvojenih 13 bodova preuzeli su vrh 4 HNL ČK- VŽ.

U jednoj čvrstoj utakmici koju je zbog preoštrog starta Radića u prvom dijelu morao napustiti Mezga domaćini su poveli iz prekida . U 10. minuti   korner je izveo Šoštarić , a najviši su skoku je korpulentni Novoselec koji glavom postiže svoj prvi gol na utakmici . Do kraja poluvremena igrači Varteksa uspijevaju sačuvati vodstvo iako su gosti dva puta prijetili preko Horvata i Medveda.

Igrači Poleta bolje su ušli u nastavak, ali je odlični vratar domaćih Domjan u dva navrata spasio siguran gol nakon prilika Ferlina i Čurina.

Nakon tih promašaja gostujuće nogometaša sustigla je kazn. U 70. minuti Karić idealno upošljava Šoštarića koji izlazi sam na gostujućeg vratara Horvata i pogađa za 2:0. Dvije minute kasnije povećano je vodstvo Varteksa kada nakon proboja Šoštarića po desnom boku i ubačaja zabija mladi Luka Modrić.

Kako je započeo tako je i završio susret, kada najbolji igrač na terenu, stasiti Ivan Novoselec  svojim drugim golom na utakmici nakon odlično izvedenog slobodnjaka s nekih dvadeset metara šalje loptu u rašlje nemoćnog Horvata za visokih 4:0.

Tijekom cijelog susreta domaće igrače bodrili su neumorni White Stonesi, a goste je pratilo stotinjak Red Boysa.