DRAMA U MAČKOVCU – POBJEDA SOKOLA NAKON DVOSTRUKOG PREOKRETA

Nova 3 boda vratišinski Sokoli su u nastavku prvenstva osvojili protiv ekipe iz Mačkovca NK”Omladinac”.

Utakmica je započela u zakazno vrijeme, a sunčani dan privukao je oko 150 gledatelja.

Gosti iz Vratišinca u utakmicu su krenuli puno bolje od domaćina, teško je Omladinac dolazio do lopte i prilike za ozbiljniju prijetnju, a u prvom poluvremenu bilježe svega 2-3 šanse.

Sokoli su tako napadali, organizirali akcije i uspjeli nakon 17 minuta i izvođenja kornera zabiti za vodstvo. Odlično je glavom loptu pospremio u gol Lipović Goran.

Unatoč još par šansi, na odmor se otišlo minimalnom prednošću Sokola 0:1.

Nakon pauze u Mačkovcu je počela prava mala drama za Sokole i njihove navijače. Igrač sa brojem 9 Bajzek Jurica izjednačio je rezultat u 55. minuti, a nakon 2 minute s još jednim pogotkom napravio totalni preokret utakmice. Rezultat od 2:1 trajao je 10 minuta i nakon nastavljanja dominacije Sokole napokon se pritisak isplatio kada Munđar Nikola u 66. min izjednačuje, a za pobjedu Sokola, najbolji strijelac lige Vincek Aleksandar zabija za konačnih 2:3 i nova tri boda Sokola.

Ostali su tako Sokoli na vrhu ljestvice 2.MNL-B a sljedeći vikend kod kuće čekaju ekipu iz Gornjeg Hraščana NK”Pobjeda”.