Dobrom igrom i uvjerljivom pobjedom Rudar se oprostio od 4. HNL

Uvjerljivom pobjedom u Ludbregu protiv ekipe Podravine od 1:4  Rudar je završio sezonu na šestom mjestu s osvojena 44 boda.  Ni u jednom trenutku pobjeda nije dolazila u pitanje.  Već u 3. minuti Rudar zgoditkom Skolibera dolazi u vodstvo od 0:1, da bi u 10. M. Zadravec  povećao na 0:2. To rano vodstvo Rudara usmjerilo je daljnji tijek utakmice.  Po teškim uvjetima za igru „laporniki“ su u svemu bili bolji  suparnik, te to dokazali u 45. minuti povećanjem vodstva na 0:3, zgoditkom   Goričanca.

Na početku drugog dijela u 48. minuti Skoliber postiže još jedan zgoditak za Rudar  i 0:4 u korist gostujuće ekipe. Sve što su domaćini uspjeli učiniti do kraja to je bilo smanjenje i ublažavanje rezultata na  1:4 u 70. minuti  utakmice preko Valjka.

Evo što nam je trener Smiljan Liklin rekao ukratko o jučerašnjoj utakmici kao i o daljnjim koracima što se tiče 3. HNL lige: „ Jučerašnja utakmica j za svaku pohvalu, po teškom vremenu dečki su dali maksimum i na tome im svaka čast.  Sama sezona bila je dosta turbulentna, dugo smo se tražili, ali na kraju sam zadovoljan s dečkima, a i s konačnim plasmanom, iako je moglo biti i koje mjesto više.

Što se tiče budućnosti prvi cilj nam je zadržati dečke koji su odradili sezonu te dovesti još nekoliko kvalitetnih pojačanja  neophodna za ovaj viši rang natjecanja. Sigurno da nam i pristup mora biti na najvišem nivou, što vjerujem neće biti problem zbog samog ranga  natjecanja. U svakom slučaju morati ćemo se dobro prihvatiti posla, ne samo igrači već i sve ostale strukture oko kluba.“

Četvrta nogometna liga  skupina Čakovec-Varaždin, Ludbreg, 15. 06. 2019., 30. kolo

PODRAVINA – RUDAR  1:4(0:3)

Suci: Dario Velđi, Dražen Sukanec, Boris Jakovljev  delegat: Josip Kušen

Strijelci: 0:1 3′ Skoliber 0:2 10′ M. Zadravec 0:3 45′ Goričanec  0:4 48′ Goričanec  1:4 70′ Valjak

Gledatelja: 150

PODRAVINA: Kovačić (57′ Markulinčić), S. Vađunec,  Zelenc, Valjak, Marković, Fjt, Matjašec, I.Vagjunec(87′ Grabrovec), Zadravec(46′ Havaić), Salajec, Pačko pričuve: Markulinčić, D. Vađunec, Havaić, Pavković, Grabrovec trener: Mario Piškor

RUDAR: Rajf, Vinko, Šardi, Skoliber, Šprajc, Petak( 67′ M. Radiković), A. Zadravec, Šoltić( 56′ G. Radiković), Novak, M. Zadravec,Goričanec pričuve: Končić, G. Radiković, M. Radiković,  trener: Smiljan Liklin

(Tekst: zr, foto: Damir Cilar)