DOBAR OTPOR KOŠARKAŠA RUDARA PROTIV DUBRAVČANA

Košarkaši Rudara u srijedu navečer odigrali su susret 11. kola C-1 lige sjever protiv vodećeg Dubravčana koji je na kraju slavio pobjedu 67:83. Dubravčan je tako i dalje jedina momčad bez poraza u ligi dok je našim košarkašima cilj izbjeći posljednje deveto mjesto i biti među osam jer nakon regularnog dijela sezone prve četiri momčadi igraju polufinale, a momčadi plasirane od 5. do 8. mjesta razigravaju za poredak što će donijeti dodatnih nekoliko susreta za naše igrače što je dobro za stjecanje iskustva.

Rudar-Dubravčan 67:83 (18:25, 15:15, 15:24, 19:19)

Rudar: Baksa 9, Rošić-Novak,  Antolović, Levačić 2, Radiković 6, Bedi 15, Vinko-Novak 13, Vehtersbah-Stojan 22, Nerer.

Dubravčan: Varga 29, Hanić, Raić 6, Igrec 2, Valpatić 2, Štefić S. Međimurec 6, Blažeka 14, Klipić, Matotek 2, Ribić 14, Štefić D. 8.

Gosti su tokom cijele prve četvrtine imali blagu prednost, ali se košarkaši Rudara nisu predavali i stalno im „puhali za vrat“. Druga četvrtina je također bila u egalu, u par navrata približili su se naši košarkaši na dva-tri poena razlike, a za nešto više bila je potrebna bolja koncentracija u obrani koja je u nekoliko navrata zaspala i nije se na vrijeme izrotirala i popunila reket što su igrači Dubravčana kažnjavali laganim koševima u reketu.

Na poluvrijeme se otišlo s sedam koševa razlike koliko je bilo i nakon prve četvrtine. Rudar na krilima Vinko-Novaka, Bedija i Vehtersbah-Stojana početkom treće četvrtine približio na minus tri, ali bliže nisu uspjeli. Probudili su se tada i gosti koji zu zaigrali puno bolje u obrani i koristili veću rotaciju igrača koju imaju te su na kraju zasluženo slavili pobjedu rezultatom 67:83.

Najbolji u redovima Rudara bio je Petar Vehtersbah Stojan s 22 poena, 15 je zabio Marko Bedi koji je između ostalog i četvrti strijelac lige s 19 poena u prosjeku, a Arijan Vinko-Novak dodao je 13 koševa. Falili su u ovom susretu poeni Tomislava Radikovića koji je 12. strijelac lige, a u ovom susretu postigao ih je šest.

Sljedeći susret naši košarkaši igraju u Čakovcu protiv prvaka lige, Međimurje Globetke.