DERBI SAMO NA PAPIRU

Trebao je ovo biti derbi. Naime bio je to ogled drugo i treće plasirane ekipe na ljestvici. No na kraju derbi je ostao samo na papiru, a najveći krivci su igrači Rudara koji su u jednoj jako dobroj partiji jednostavno deklasirali dečke iz Preloga. Na Šuderki je pala još jedna petarda , a na kraju gosti mogu reći da su i dobro prošli.  Već od samog početka utakmice Rudar se postavio kao lider i gazda na svom terenu pa su akcije uglavnom išle prema golu gostiju iako su i oni nešto pokušavali , ali sve je to prošlo bez opasnosti za gol domaćina.

RUDAR – MLADOST KOMET    5 : 1 (1 :0)

RUDAR : Rajf , Levačić , Šardi , Vuri , Vurušić (74. Podgorelec) , Horvat ( 68. Berdin) , D.Šoltić , Novak , Čalopa ( 77. Knežević) , N.Šoltić (65. Radiković ) , M.Šoltić ( 82. Balaž) pričuve : Končić , Žerjav , Knežević , Balaž , Podgorelec , Radiković , Berdin trener: Vladimir Pavleković

MLADOST KOMET : Farkaš , Habuš ( 81. Božek) , Vuković , Kovač ,Balent ( 65. Rašan ) , Vuk , Sabol , Tišljarić , Jambrović , Bukal , Vuk D.  Pričuve : Grabant , Rašan , Božek trener : Šestan Tomica

službene osobe : Nino Škrobar (sudac) Željko Hajdarović (1.pomoćni) , Rudolf Čižmešija (2.pomoćni)   delegat : Nedjeljko Kapeš (Varaždin)

strijelci : 1 : 0 20.min. Čalopa , 2:0 48.min. M.Šoltić , 3 : 0 53.min. D.Šoltić , 4 : 0  65.min. M.Šoltić , 4 : 1 72.min. Tišljarić , 5 : 1 89.min. D.Šoltić

gledatelja: 200

U 20.minuti lijep prodor Vurušića po lijevoj strani i Čalopa mirno iz blizine posprema loptu u mrežu gostiju za 1 : 0. Bio je to ujedno i jedini zgoditak u prvom dijelu , iako smo prisustvovali brzoj, dinamičnoj igri koja je sigurno zadovoljila oko 200-tinjak gledatelja.

Očito da je u poluvremenu trener Pavleković još dodatno motivirao ekipu jer su već od prvog zvižduka suca Škrobara krenulo energično prema vratima Farkaša. To je uredilo plodom i nakon jedne malonogometne akcije M. Šoltić sa vrha šesnaesterca mirno posprema loptu u mrežu te pvećava vodstvo na 2 : 0 u 48.minuti. Na treći zgoditak nije trebalo dugo čekati jer u 53. minuti sveprisutni D. Šoltić postiže zgoditak za 3:0. Svojim drugim zgoditkom M. Šoltić u 65. minuti povećava na 4 : 0 . Rudar nakon toga i dalje vrši pritisak na gol gostiju , ali jedna kriva procjena pomoćnog suca Čižmešije o zaleđu umjesto da rezultira povećanjem vodstva na 5 : 0 , gosti iz kontre smanjuju rezultat u 72.min. preko Tišljarića na 4 :1.

No to nije bio konačan rezultat jer D. Šoltić u sam smiraj utakmice u 89.min. lijepim driblingom i udarcem sa vrha šesnaest metara postavlja konačan rezultat od 5 : 1. Iako je u našem kraju vrijeme berbi ipak se na Rudaru okupilo oko 200.tinjak gledatelja što ipak govori da naši navijači veoma pomno prate ove lijepe rezultate Rudara pa ih zato pozivamo i iduće subote 26.09.2015. godine u 16,30 sati na igralište Šuderka kada laporniki dočekuje ekipu Centrometala iz Macinca.