ČLANOVIMA MEĐIMURJA DVA DRŽAVNA REKORDA

Otvoreno atletsko prvenstvo Hrvatske za veterane, Zagreb, 4.7.2015.

Odlični su bili veterani, članovi AK Međimurje iz Čakovca, koji su nastupili na ovogodišnjem otvorenom državnom prvenstvu u atletici za veterane. Oni su na natjecanju održanom na atletskom stadionu sportskog parka Mladost u Zagrebu u konkurenciji dvjestotinjak najboljih veterana uglavnom iz Hrvatske ali i Slovenije, Austrije, BiH, Srbije i Italije, osvojili dvanaest medalja i oborili dva hrvatska rekorda. Tako je Branko Todorović u kategoriji M55 osvojio dvije zlatne medalje, u bacanju kugle i diska, Darko Pleh i Damir Šimunić bili su odlični na 1500 m u kategoriji M35 osvojivši zlatnu i srebrnu medalju, Nenad Novak i Damir Šarić osvojili su zlatnu i brončanu medalju na 100 m u kategoriji M40, Franjo Dujić pobijedio je na 100 m u kategoriji M45, Stjepan Koraj postao je državni prvak na 1500 m  u kategoriji M55, a Zvonko Horvatić srebro je osvojio u bacanju kugle težine 6kg, kategorija M50. Svoju drugu medalju Damir Šimunić je osvojio na 100 m gdje je u kategoriji M35 bio 2.

REKORDI NA 4 x 400 i 1500 M

Na ovom državnom prvenstvu od naših predstavnika posebno raspoloženi su bili trkači na 1500 m i u štafeti 4 x400. Tako je Stjepan Bernat, inače najmlađi član ekipe Međimurja po stažu ali najstariji po godinama, u svom prvom službenom nastupu odmah uzeo zlatnu medalju u utrci na 1500 m i pritom oborio hrvatski rekord za starije od 70 godina s rezultatom 6:50,08. Drugi hrvatski rekord oborila je izvrsna štafeta AK Međimurje na 4 x 400 m koja je trčala u sastavu Damir Šarić, Nenad Novak, Franjo Dujić i Zvonko Horvatić. Osim uvjerljive pobjede štafeta Međimurja istrčala je rekordnih 4:06,43 pokazavši takvu dominaciju da će postignuti rekord zasigurno još dugo stajati neoboren, osim ako ga ne popravi štafeta u istom sastavu.

Osvajanje medalja na državnim prvenstvima za međimurske atletske veterane nije novost i traje već dugi niz godina, a treba spomenuti da se na prestižnoj listi hrvatskih rekordera već otprije nalazi i Nenad Novak na 200 m u kategoriji M35 s rezultatom 24,42 sekunde, Zvonko Horvatić na 3000 m zapreke drži hrvatski rekord u kategoriji M50 s rezultatom 13:21,39, Stjepan Koraj ima čak dva pojedinačna rekorda i to oba u kategoriji M55, na 1500 m 4:57,42 i 800 m 2:29,63, Aleksandar Žbulj rekorder je desetoboju u kategoriji M40 sa 4626 boda dok štafeta na 4 x 400 m u kategoriji M50 u sastavu Stjepan Koraj, Anđelko Trojko, Ivan Goričanec i Zvonko Horvatić drži rekord iz 2012. godine sa 4:41,84.

SLIJEDI SVJETSKO I BALKANSKO PRVENSTVO

Za veterane AK Međimurje i nakon ovako dobrih rezultata nema predaha, jer se treba pripremati za natjecanja koja slijede u drugom dijelu sezone, a najvažnija su Balkanske atletske igre za veterane u Solunu te Svjetsko atletsko prvenstvo za veterane u Lyonu.

REZULTATI:

100 m: M35: 2. Damir ŠIMUNIĆ 14,19; M40: 1. Nenad NOVAK 12,13 3. Damir ŠARIĆ 14,33; M45: 1. Franjo DUJIĆ 13,08; 1500m: M35: 1. Darko PLEH 4:49,96 2. Damir ŠIMUNIĆ 5:07,41; M55: 1. Stjepan KORAJ 5:08,07; M70: 1. Stjepan BERNAT 6:50,08 kugla 6kg: M50: 2. Zvonko HORVATIĆ 8,54; kugla 5kg: M55: 1. Branko TODOROVIĆ 10,85;  disk 1,5kg: 1. Branko TODOROVIĆ 23,90; 4 x 400 m: Međimurje (Šarić, Novak, Dujić, Horvatić) 4:06,43