5 : 0 ( 1 : 0)

RUDAR : M.Rajf (86. R.Rajf), Levačić , Vuri ( 81. Šardi ) , Vurušić (73.Mihalic ) , D.Šoltić , Novak , Čalopa ( 81. Knežević ) , N .Šoltić , Radiković (60. Liklin ) ,Berdin , M.Šoltić  pričuve : R.Rajf , Šardi , Mihalic , Knežević , Liklin  trener: Goran Vincetić

NOVI MAROF : Kopjar (78. Žugec) , Miklobušec , Horvat , Štriga (45. Prepeljanić ) Zrno , Broz , Meštrić , Martan ( 66. Puškadija ) ,Harmičar I. , Halilović , Beštek pričuve : Žugec,  Puškadija , Prepeljanić , Harmičar T.

Trener : Benjak Mladen

strijrelci: 1: 0  44. Vurušić , 2:0 63. Čalopa , 3 : 0 76. Novak , 4 : 0 78 . M.Šoltić

5 : 0 86.D.Šoltić

Glavni sudac : Marinko Ćosić / Varaždin/  1.pomoćni : Darko Vitez /Kućan Donji/  2.pomoćni : Mirko Nikolić / Varaždinske Toplice /  delegat: Davor Drvenkar /Belica/

gledatelja  : 200

Mirnom i strpljivom igrom došao je Rudar do desete prvenstvene pobjede  i trenutno drugog mjesta u posljednjem 17.kolu MŽNL ČK-VŽ. Po dosta teškom, mokrom i skliskom terenu  uz rosulju koja je cijelo vrijeme utakmice polako topila učesnike ove zaista mirne utakmice. Od samog početka Rudar je preuzeo inicijativu , ali cijelo vrijeme samo je bezopasno prijetio, jedino je u jednom trenutku Vurušić  udarcem glavom pogodio vratnicu i malo zagrijao promrzle Rudarove navijače.

zav 3

Iako je Rudarova obrana danas nastupila bez svog glavnog obrambenog igrača ove jeseni Šprajca koji još uvijek osjeća posljedice brutalne igre prošlo nedjeljnog protivnika iz Cirkovljana, gosti nisu uspjeli opasnije ugroziti domaćeg vratara . I kad su gledatelji pomislili da će se na odmor otići bez zgoditaka istrčavanje gostujućeg vratara koristi Vurušić B.  i laganima lob udarcem dovodi Rudar do zasluženog vodstva od 1 : 0 .

zav 4

Tim rezultatom se odlazi na odmor. U nastavku gosti su krenuli malo žustrije i ofenzivnije što otvara Rudaru šansu da brzim protuudarima sve više ugrožava njihovog vratara. U 63. minuti Čalopa postiže svoj drugi ovojesenski  zgoditak i dovodi domaćina u vodstvo od 2 : 0 . Gosti u drugom dijelu ne koriste jedinu priliku nakon pogreške domaćina , jer Rajf ispravlja pogrešku i brani udarac. U samo dvije minute Rudar rješava sve dileme i zgodicima u 76. min Novaka i 78. min . M. Šoltića dolazi do sigurnog i zasluženog vodstva od 4 : 0 .  Za konačan rezultat ove utakmice pobrinuo se D.Šoltić koji svojim desetim zgoditkom postavlja konačan rezultat u 86.minuti od 5 : 0 .

Ono što posebno moramo istaknuti u ovom susretu zaista je fer i korektno ponašanje jedne i druge ekipe pa tako na utakmici nije bilo ni jednog kartona , a igrači su ovo poslijepodne završili zajedničkim druženjem uz grah i piće u organizaciji domaćina . Istaknimo još da je Rudar za kraj  ove polusezone počastio i sve posjetitelje utakmice grahom što je postala već tradicija i  ovaj vrlo lijep običaj svakako je za svaku pohvalu. Ovom pobjedom Rudar je izbio na drugo mjesto sa 32 boda, dva više od trećeplasirane Slobode iz Slakovca kojoj još preostaje odigrati utakmicu protiv četvrto plasirane ekipe Zelengaja, te će se tada znati konačan plasman Rudara u ovoj jesenskoj natjecateljskoj polusezoni.