ČAKOVEC GLOBETKA PREJAKA ZA RUDAR NA STARTU

Košarkaši Rudara započeli su prvenstvo C-1 lige porazom od prvaka lige Čakovec Globetke s 62:75 pruživši im dobar otpor tokom cijelog susreta.

Rudar-Čakovec Globetka 62:75 (16:18, 14:14, 13:20, 19:23)

Rudar: Antolović 2, Brodar, Rošić Novak, Perčić 4, Vojković 17, Bedi 18, Dodlek 5, Nerer, Radiković 16.

Čakovec Globetka: Podvezanec, Terek 8, Radek, Levačić 12, Golubić 16, Zaspan 6, Vurušić 13, Franjić 4, Dolovski 9, Capek 7.

Odlično prvo poluvrijeme odigrao je Rudar protiv gostiju iz Čakovca koji su pet puta uzastopno osvojili C-1 ligu. Prva četvrtina otišla je na stranu Čakovec Globetke s dva poena razlike, a druga je bila potpuno izjednačena pa se na poluvrijeme otišlo s prednošću gostiju 30:32.

Veći izbor igrača kod čakovečkog sastava je na kraju presudio. Treću četvrtinu dobili su gosti s sedam koševa razlike za plus devet uoči posljednje dionice. Nisu se predavali igrači Rudara, ali na kraju su ipak upisali poraz od 13 poena razlike.

Trener Saša Repalust nije bio nezadovoljan na kraju susreta. Rekao nam je da su njegovi igrači odigrali dobro s previše gluposti, ali dok se malo uigraju biti će dobro.

Rudar su u ovom susretu predvodili Marko Bedi s 18 koševa, Matija Vojković dodao je 17, a Tomislav Radiković se zaustavio na 16 koševa.  Falili su poeni Saše Dodleka koji ih je zabio samo pet, ali on mora i može bolje u što ne sumnjamo da će pokazati u idućim susretima.

Sljedeći na rasporedu za košarkaše Rudara je KUP Međimurja “Krešimir Ćosić“. Protivnik Rudaru u četvrtfinalu je najbolja međimurska momčad, Međimurje iz Čakovca za koju igra naš Alen Varga. Susret bi trebao biti odigran tokom tjedna, a o terminu ćemo vas obavijestiti naknadno.

Ostali rezultati 1. kola: Lepoglava-Prelog 60:82, Vinica-Petrijanec 60:77, Kotoriba-Nedelišće 51:87, Dubravčan-Donji Kraljevec 69:61.