Američki dolari ne “prolaze“ u Murskom Središću

Nakon razočaravajućeg poraza u prošlom kolu kod Lepoglave, košarkaši Rudara vratili su se pobjedama. Oni su u 5. kolu Treće lige košarkaša slavili protiv momčadi Sjever American Dollar rezultatom 80:68 te su došli do svoje treće pobjede. Spomenimo i da je u derbiju kola Donji Kraljevec nanio već drugi poraz braniteljima naslova, Čakovec Globetki.

Treća liga košarkaša

Rudar-Sjever American Dollar 80:68 (27:15, 11:9, 25:29, 17:15)

Rudar: Varga, Bedi Mi. Rošić-Novak 23, Perčić 7, Sobočan, Dodlek 12, Bedi Ma. 16, David 2, Vinko-Novak 20, Lesar.

U ovom susretu u kojem je opet nedostajalo nekoliko igrača, Rudar kreće dobro i već nakon prve četvrtine ima 12 poena prednosti. U drugoj četvrtini poeni su padali na kapaljku, Rudar je odličnom obranom dopustio Varaždincima svega devet poena. Nisu ni naši dečki bili puno bolji u tom periodu, postigli su dva više za vodstvo 38:24 na poluvremenu.

Gosti su zaigrali bolje u drugom poluvremenu, a u jednom su trenu smanjili razliku Rudara na svega minus šest. Iako su zaprijetili, momčad Sjever American Dollar ispod tih šest poena razlike nije uspjela doći, a naši košarkaši do kraja susreta odlaze na dvocifrenu prednost za zasluženu pobjedu 80:68 na kraju.

Junior Jan Rošić-Novak opet je bio najbolji u redovima Rudara i već drugu utakmicu u nizu postiže 23 poena. Arijan Vinko-Novak odigrao je svoju najbolju utakmicu sezone, a ubacio je 20 poena. Marko Bedi je zabio 16 poena, a kapetan Saša Dodlek unatoč problemima s ozljedom noge iz prošle utakmice, stisnuo je zube, zaigrao i pomogao svojim suigračima s 12 poena.

Rudar u idućem kolu gostuje kod posljednje Vinice koja nakon četiri odigrane utakmice nema pobjedu. Oprez je potreban jer je opet pitanje koje će igrače trener Saša Repalust imati na raspolaganju, a od ovog kola Vinica je jača za iskunog razigravača Velimira Mudrog, a na njegovim su krilima već u ovom kolu skoro slavili protiv Dubravčana.

Ostali rezultati 5. kola: Donji Kraljevec-Čakovec Globetka 91:83, Petrijanec-Lepoglava 73:55, Vinica-Dubravčan 72:75.