KOŠARKAŠI RUDARA BOLJI OD LEPOGLAVE

Košarkaši Rudara zabilježili su svoju osmu pobjedu u C-1 ligi sjever protiv četvrtoplasirane Lepoglave koja je ove sezone pojačana sa tri bivša drugoligaška igrača i koja je slovila kao favorit u ovom susretu, što zbog dobrih igara (četiri pobjede u nizu, pobjeda protiv drugoplasiranog Petrijanca i trećeplasiranog Dubravčana). Zato bi ovu pobjedu mogli nazvati i iznenađenjem 18. kola jer je Rudar igrao bez tri prva beka (Arijan Vinko Novak, Marko Bedi, Alen Varga).

Rudar-Lepoglava 75:72 (16:21, 18:10, 21:22, 20:19)

Rudar: Vrbanić K. Brodar N. Rošić-Novak J. 22, Perčić T. 6, Levačić T.  Radiković T. 21, Sobočan L. 16 Dodlek S. 10, Dobranić I.

Gosti iz Lepoglave bolje su počeli i tokom cijele prve četvrtine bili u prednosti. Nakon prvog perioda već su imali pet poena razlike. Puno bolju obranu naših košarkaša vidjeli smo u drugoj četvrtini u kojoj su gosti postigli samo deset poena, minus pet pretvorilo se u plus tri na poluvremenu, točnije 34:31.

Najbolji period igre Rudara bio je u prvoj polovici treće četvrtine kada naši košarkaši, točnije juniori Jan Rošić-Novak i Lucian Sobočan te Tomislav Radiković kreirali seriju 16:4 i pobjegli favoriziranim gostima na 15 poena razlike, 50:35. Uslijedilo je opuštanje naših igrača koji dozvoljavaju Lepoglavi ekspresan povratak u utakmicu. Pogodili su nekoliko trica i do kraja četvrtine prišli na minus dva.

Nastavili su gosti dobro i početkom posljednje dionice, uspjeli su preokrenuti i doći do vodstva od pet poena razlike, ali košarkaši Rudara stisnuli su tada u obrani, uzeli nekoliko lopti, došli do laganih poena, pogodili nekoliko šuteva i došli do vodstva koje nervozni gosti u završnici nisu uspjeli stići. Na kraju bitna i zaslužena pobjeda u borbi za peto mjesto. Četvrto koje donosi doigravanje je ipak malo predaleko, ali teoretski dohvatljivo.

Rudar su u ovom susretu predvodili sjajni junior Jan Rošić-Novak s 22 poena, 21 je ubacio Tomislav Radiković, a drugi junior Lucian Sobočan postigao je 15. Vrlo dobar je bio i Saša Dodlek s 10 koševa.

Rudar se trenutno nalazi na diobi šestog mjesta zajedno sa Nedelišćem i Donjim Kraljevcem. Sve tri momčadi imaju po 8 pobjeda i 10 poraza, dok peta Vindija bježi za jednu pobjedu. Dodajmo tu i Prelog koji ima dvije pobjede manje, ali i dvije utakmice manje protiv Vinice i Grafičara II, a pobjedama pi se priključio borbi za peto mjesto. Rudar do kraja ima možda i najpovoljniji rasplet. Iduće kolo gostuje kod posljednje Kotoribe koja još nikoga nije pobjedila, zatim dolazi petoplasirana Vindija koju je Rudar dobio u Varaždinu. Zatim se ide kod vodeće Čakovec Globetke, tamo će se realno, teško do bodova, a u posljednjem kolu dolazi Nedelišće protiv kojeg je Rudar također slavio u gostima. S moguće tri pobjede iz ta četiri posljednja kola, Rudar će sigurno zasjesti na peto mjesto. Da nije bilo kikseva protiv Vinice i Ludbrega II u gostima, Rudar bi bio u odličnoj prilici za četvrto mjesto i doigravanje.

Ostali rezultati 18. kola: Vinica-Donji Kraljevec 60:84, Dubravčan-Kotoriba 98:50, Petrijanec-Vindija 101:62, Nedelišće-Čakovec Globetka 79:100.