4. NL ČK – VŽ: Nedelišće iskoristilo posrtaj Poleta i preuzelo vrh, Dinamo se učvrstio na 3. mjestu, ostavka Srše

Ovo, pretposljednje jesensko kolo obilježilo je domaći kiks Poleta, ostavka trenera Rudara Srše i dvije teže ozljede, ozljeda glave Harmicara igrača Novog Marofa i Pecika igrača Jalžabeta kojem je iskočila ključna kost.

Posrtaj Poleta u 14. kolu 4. HNL Čakovec-Varaždin iskoristilo je Nedelišće i pobjedom nad Slobodom preuzelo vrh ljestvice

U srazu općinskih rivala na Tratama se okupilo oko 250 gledatelja i vidjelo 2:1 pobjedu Nedelišća rezultatom iz prvog dijela. Domaćin je poveo golom svog najboljeg strijelca Panića u 13. minuti iz kaznenog udarca. Vodstvo je povećano u 26. minuti kada vratar Tkalčec prvo brani udarac Brlenića, ali odbijenu loptu isti igrač šalje u mrežu za 2:0. Slakovčani se u 35. minuti vraćaju u igru lijepim golom Cvetkovića s ruba kaznenog prostora. Gosti su bili blizu izjednačenja u 41. minuti kada se pred domaćim vratarom Kocijanom našao Tkalec, ali nije bio precizan. U drugom dijelu splasnuo je ritam, a domaći su rutinski priveli utakmicu kraju. Oba kluba završila su utakmicu s deset igrača, jer su u drugoj minuti sudačke nadoknade zbog drugog žutog kartona isključeni  Mesarić i Tkalec.

Favorizirani Polet u prvoj minuti sudačke nadoknade izgubio je dva boda i prepustio prvo mjesto Nedelišću

U utakmici protiv čakovečke Sloge bili su dominantni i poveli u 27. minuti golom Goričanca. Sloga koja inače bolje igra u gostima nego kod kuće, izjednačuje u 59. minuti golom Kosaleca. Domaći i dalje imaju inicijativu i ponovo dolaze u vodstvo u 75. minuti pogotkom Karlovčeca. Nakon nekoliko neiskorištenih šansi Poleta gosti dolaze do izjednačenja u prvoj minuti sudačke nadoknade zgoditkom Cabana.

U vrlo nervoznoj, na trenutke i preoštroj utakmici u Domašincu pobjeda domaćeg Dinama protiv Rudara kojom su se učvrstili na trećem mjestu

Dinamo je poveo već u 7. minuti eurogolom Dominića, a u 44. minuti nesiguran sudac Kramar poništava gol Vurušića što je izazvalo velike proteste gostujućih igrača. Mreže su mirovale sve do 72. minute kada je dosuđen dvojbeni kazneni udarac nakon što  lopta u živom zidu pogađa u ruku Matiju Zadravca. Siguran realizator za 2:0 je najbolji strijelac lige Krznar kojemu je ovo već 20. zgoditak. Tri minuta kasnije Risonjić smanjuje na 2:1 i daje nade svojoj ekipi. Nervoza koja je bila prisutna s obje strane donijela je svakoj momčadi po pet žutih kartona, a u 77. minuti isključen je gostujući igrač Zadravec zbog drugog žutog kartona čime je dodatno oslabio vlastitu momčad i bodovi ostaju u Domašincu. Nakon poraza odstupio je trener Rudara Anton Srša.

U derbiju kola odigranom u Prelogu domaća Mladost Prelog prosula je prednost od dva gola

Domaći su bili bolji od svog gosta iz Ludbrega gotovo cijelu utakmicu. Poveli su u 40. minuti golom mladog Emanuela Pintarića. Kada je u 57. minuti Radiković povećao vodstvo činilo se da će bodovi ostati u Prelogu. Nakon još nekoliko neiskorištenih prilika bude se gosti i koriste dvije greške domaće obrane. Prvo u 81. minuti najbolji gostujući igrač Renato Sakač smanjuje na 2:1, a u 88. minuti Matijašec donosi svojoj Podravini vrijedan bod.

U Novom Marofu u susjedskom derbiju pred čak 300 gledatelja, od kojih su većina bili gostujući “Kontrasi”, podjela bodova između domaćina i ekipe iz Beletinca

Povela je Bednja u 17. minuti golom Ivančića, a u 20. minuti iskusni Nikola Šafarić izjednačuje na 1:1. Nekoliko minuta kasnije ozlijeđen je domaći igrač Harmicar koji je u skoku za loptom ozlijedio glavu i prevezen je u bolnicu. Do kraja utakmice dominacija gostiju, ali većina prilika otišla je u nepovrat i na kraju bez pobjednika, po bod svakoj ekipi.

Nedeljanec je dugo lomio otpor Zelengaja

U 59. minuti za 1:0 pogađa Kovačić, a konačnih 2:0 djelo je Budena u 75. minuti. Ovom pobjedom Nedeljanec se malo odmaknuo od ugroženih ekipa s dna ljestvice.

U derbiju začelja Pušćine su bile s 5:1 uvjerljive protiv Plitvice i zakovale je za samo dno

Dvostruki strijelac za Pušćine bio je Kocijan dok su po jedan postigli Posavec, Levanić i Punčec. Počasni gol za goste postigao je Buhin.

Jalžabet je zaustavio svoj negativni niz od četiri uzastopna poraza

Pobijedio je kod kuće preokretom vrlo dobru momčad Međimurca koji nije bio poražen sedam kola za redom. Gosti su prvi poveli golom Hrusteka u 28. minuti, a domaći poravnavaju u 40. minuti zgoditkom Hruška. Početkom drugog dijela u 52. minuti potpuni preokret kada se u strijelce  upisao Bručić, što se pokazalo konačnim rezultatom unatoč silnim prilikama gostiju. U 88. minuti teže je ozlijeđen domaći igrač Pecik kojemu je iskočila ključna kost.

4. HNL ČK-VŽ, 14.kolo

Polet-Sloga 2:2,  Nedelišće – Sloboda 2:1, Mladost Komet – Podravina 2:2, Jalžabet – Međimurec 2:1, Novi Marof – Bednja 1:1, Nedeljanec – Zelengaj 2:0, Dinamo – Rudar 2:1 , Pušćine – Plitvica 5:1.