4. HNL – visoke pobjede vodeće trojke, u međimurskom derbiju Preložani bolji od Domašinčana

U subotnjem terminu 24. kola 4. HNL  u svih pet utakmica domaćini su zabilježili pobjede, a vodeća trojka Polet, Nedelišće i Bednja visoko je porazila svoje protivnike

Vodeći Polet dočekao je hit proljetnog dijela ekipu Pušćina i nanio im težak poraz. Nakon što su u prošlom kolu Pušćine deklasirale Nedelišće s 6:0, ovaj puta njihov vratar Kolar morao je šest puta vaditi loptu iz mreže. Trostruki strijelac bio je Damir Čurin, dva je zabio Ferlin, a jedan gol dao je Barat za ukupnih 6:1.

Drugoplasirano Nedelišće, nakon dva debakla, također je sa šest golova u mreži ispratilo Jalžabet. Već u 14. minuti bilo je 3:0 golovima Pintarića, Pompera i Panića. Do kraja utakmice najbolji domaći strijelac Panić još jedanput se upisao u strijelce, a preostala dva gola djelo su Martinovića i Brlenića. Počasni gol za goste i konačnih 6:1 postigao je Hanc.

Treći pretendent za naslov, novajlija u ligi, Bednja također je na domaćem terenu došla do visoke pobjede. Sa po dva gola u svakom dijelu ispratili su goste iz Slakovca. Golove za Bednju postigli su Sabolić i Marić u prvom, a Kulji i Puškadija u drugom za sigurnih 4:0. Ovim porazom Sloboda zajedno s Plitvicom uvjerljivo drži zadnje dvije pozicije na tablici.

Baš je Plitvica koja se bori za opstanak dobro krenula u nedjeljnoj matineji u Čakovcu protiv Sloge i povela  u 10. minuti golom Tomašića. Međutim domaćin već u prvom dijelu preokreće rezultat  s dva lijepa gola Bakse i Antonovića. U drugom dijelu dominantnu igru Sloga je okrunila s još jednim golom Bakse i jednim Fučka za uvjeljivih 4:1 i ovom pobjedom polako se diže prema sredini tablice.

Rudar je nakon dvije uzastopne pobjede desetkovan otišao u goste davljeniku Zelengaju. Trener Vugrinec dao je priliku mladim igračima, ali su bili nemoćni protiv goropadnog domaćina i izgubili 3:0. Ova pobjeda igračima Zorana Ivančića puno znači u borbi za opstanak.

Nadeljanec je kod kuće rano poveo protiv dobre Podravine, već u 7. minuti Kišić pogađa za 1:0. Pokazalo se  na kraju da je to pobjednički gol koji im je donio nova tri boda i mirniju završnicu prvenstva. Unatoč stalne inicijative gosti iz Ludbrega nisu se vratili u igru i bodovi ostaju u Nedeljancu.

U međimurskom derbiju u Domašincu u srazu dvaju ravnopravnih protivnika pobjedu odnose gosti iz Preloga. Bolju igru u prvom dijelu okrunili su već u 12. minuti golom Golubića, a u dva navrata pogađaju stativu. U drugom dijelu domaći Dinamo pojačava tempo, a u tom periodu Mladost dolazi do drugog gola kada je u 58. minuti precizan Pintarić. Gol Krznara u 75. minuti bio je dovoljan samo za smanjenje vodstva. Ovom pobjedom igrači trenera Bunca najavili su da idu po pobjedu  u drugoj uzvratnoj polufinalnoj utakmici kupa NSM u srijedu protiv Međimurja u Čakovcu.

Pravu golijadu i povratak domaće ekipe u  igru u drugom poluvremenu gledatelji su vidjeli u Novom Marofu. Gosti iz Dunjkovec- Pretetinca već u prvom dijelu imali su tri gola prednosti kada su se u strijelce upisali Hrustek, Yokoyama i Kai. Međutim u drugom dijelu ispustili su veliko vodstvo kada nakon furiozne igre domaćin s dva gola Sakača i jednim Šafarića poravnava na 3:3.

1. HNL ČK – VŽ   24. kolo

Nedelišće – Jalžabet 6:1, Zelengaj – Rudar 3:0, Polet – Pušćine 6:1, Bednja – Sloboda 4:0, Novi Marof – Međimurec 3:3,  Sloga – Plitvica 4:1 , Dinamo – Mladost Komet 1:2, Nedeljanec – Podravina 1:0