4. HNL: U derbiju Mladost (SM) bolja od Dinama (D), Sloga teško stradala od lidera

U donjemeđimurskom derbiju u Svetoj Mariji domaća Mladost bila je bolja od Dinama iz Domašinca i ubilježila pobjedu 2:0, sa po jednim golom u svakom poluvremenu. Prvi gol za domaće pred oko 350 gledatelja postigao je mladi Filip Šulj u 29. minuti, a pobjedu je potvrdio iskusni Mlinarec dvije minute prije kraja.

Međimurec je protiv gostiju iz Jalžabeta utakmicu riješio već u prvom dijelu kada je vodio s visokih 5:0 i promašio kazneni udarac. Po dva gola za domaće postigli su Darijan Treska i Štrukelj, a jedan japanac Takito. U drugom dijelu gosti postižu tri gola i smanjuju na konačnih 5:3.

Sloga je teško stradala u Beletincu od lidera Bednje. U prvom dijelu je bilo još podnošljivih 2:0, no u nastavku prava golijada i još pet golova u Sloginoj mreži za visokih 7:1 za Bednju. Jedini pogodak za Slogu postigao je Knežević.

Rezultati  4.HNL Čakovec-Varaždin 10. kolo:

subota : Nedelišće – Omladinac 4:0, Mladost Komet – Ivančica 1:1 , Dinamo (P) – Dubravka Zagorac 5:2

nedjelja : Bednja – Sloga 7:1, Zelengaj – Nedeljanec 2:3, Međimurec – Jalžabet 5:3, Mladost (SM) – Dinamo (D) 2:0

(Miljenko Dovečer, foto: fb Međimurec)