4. HNL – Rudar nadigrao Polet u derbiju, još jedna katastrofa Nedelišća

23. kolo 4 HNL ČK – VŽ odigrano je u utorak na Praznik rada u kojem je po lijepom vremenu   velik broj gledatelja na svim utakmicama vidio 30 golova

Neugodne domaće poraze upisali su Mladost Komet i Sloboda. Posrtaje Nedelišća i Poleta iskoristili su Dinamo i Međimurec koji su se pobjedama približili vrhu, a pogotovo Bednja koja sada na trećem mjestu ima samo dva boda manje od vodećeg Poleta.

Sloboda i Plitvica domaćim porazima učvrstili su se na zadnje dvije pozicije.

Najviše gledatelja njih preko 700 došlo je pogledati vječni lokalni derbi u Mursko Središće gdje je Rudar ugostio vodeći Polet. Iako oslabljeni bez nekolicine ozlijeđenih igrača domaćini su pokazali puno više želje za uspjehom i s dva gola najboljeg igrača Risonjića rezultatom 2:0 odnijeli zasluženu pobjedu. Nakon ispadanja iz kupa bez obzira na izostanke malo su konsolidirali redove i odličnom taktikom trenera Vugrinca upisali drugu pobjedu za redom.

Nakon petarde od Poleta Nedelišće je stradalo i na drugom uzastopnom gostovanju. Ovaj puta u susjedskom derbiju gdje se okupio lijepi broj gledatelja, njih oko 300, mrežu im je sa šest golova napunilo Pušćine. Hit proljetnog dijela kojeg vodi trener Đorđević već je u prvom dijelu imala tri gola prednosti. U drugom poluvremenu s još tri gola nanijeli su katastrofalan 6:0 poraz gostima koji su došli bez petorice kartoniranih i dvojice ozlijeđenih igrača.

Bednja je iskoristila posrtaje vodećeg dvojca i odigrala još jednu dobru utakmicu u nizu. S dva gola najboljeg strijelca Ante Kuljija  nanijela je poraz domaćoj Plitvici koja nije uspjela zabiti ni iz kaznenog udarca. Ovom pobjedom igrači trenera Saše Paske došli su na samo dva boda do vodećeg Poleta.

Istovjetnu gostujuću pobjedu bez svog najboljeg strijelca Krznara, zabilježio je Dinamo u Jalžabetu također pomoću dvostrukog strijelca. Antonio Dodlek je bio uspješan u 22. i 82. minuti za 0:2 pobjedu kojom dijele četvrto mjesto s Međimurcem.

I  Međimurec će u ovih posljednjih sedam kola pokušati pomrsiti račune vodećem dvojcu u borbi za prvo mjesto. Bili su bolji tijekom cijele utakmice, a  u srazu s čakovečkom Slogom bilo je neizvjesno do 63. minute kada japanac Kai Tomoki postiže drugi gol za 3:1 čime je utakmica bila riješena. Do kraja još po gol na svakoj strani za konačnih 4:1.

Unatoč tome što su više od 75. minuta imali igrača više igrači Slobode nisu uspjeli u Slakovcu pobijediti. Zelengaju je u 13. minuti isključen Vrbanić zbog udaranja u prekidu igre , a prvi dio završava bez golova. U drugom dijelu u redovima gostiju ušao je Ernest Horvat koji u roku od tri minute (68. i 71.) postiže dva pobjednička gola i ostavlja domaćine na dnu ljestvice zajedno s Plitvicom.

Podravina je u drugom dijelu slomila otpor Novog Marofa kada je Sakač postigao svoj drugi gol za 3:0. Do kraja još dva gola domaćina i jedan gostiju za konačnih 5:1.

Najneugodnije iznenađenje kola svojim navijačima priredili su igrači Mladost Kometa. Nakon dobre igre u kupu protiv Međimurja trener Bunc najavljivao je pohod na vrh, međutim doživjeli su i drugi poraz za redom. Već u prvom dijelu gosti iz Nedeljanca u Prelogu su vodili 2:0. Svoju dobru igru igrači trenera Maretića potvrdili su u drugom dijelu s još dva pogotka i s nova tri boda polako bježe od zone ugroženih ekipa.

1. kolo, utorak 1. svibnja, 17 sati:

Jalžabet – Dinamo 0:2, Mladost Komet – Nedeljanec 0:4, Podravina – Novi Marof 5:1, Međimurec – Sloga 4:1, Plitvica – Bednja 0:2, Sloboda – Zelengaj 1:2 , Rudar – Polet 2:0 , Pušćine – Nedelišće 6:0