4. HNL: Polet u derbiju uvjerljiv protiv Rudara, remi u Nedelišću, veliki preokret Varteksa

Nakon ispadanja u polufinalu kupa od Međimurja Polet je u susjedskom derbiju bio uvjerljiv protiv Rudara savladavši ga 4:0. Gosti su odolijevali do pred kraj poluvremena kada u 41. minuti Kovač šalje loptu u mrežu. Tri minute kasnije Ferlin povećava na 2:0. U drugom dijelu sve je ostalo na pokušajima Rudara, dok Polet s dva gola Medveda zaključuje utakmicu koja je odigrana pred oko 500 gledatelja.

Na općinskom derbiju između Nedelišća i Međimurca četiristotinjak gledatelja nije vidjelo golove. Za domaće u dva navrata u prigodi je bio Lima, a za goste Saša Treska.

Mladost Komet iznenadila je u Ludbregu i golom Emanuela Pintarića upisala tri boda.

Omladinca je deset minuta dijelilo od iznenađenja na gostovanju kod Varteksa. Do 81. minute imali su vodstvo 0:2 golovima Takanorija, no tada slijedi veliki preokret Varteksa koji u devet minuta postiže četiri zgoditka.

Hladno vrijeme, vjetar i kiša nisu pogodovali ni igračima ni gledateljima u četiri preostale nedjeljne utakmice.

U nedjeljnoj matineji Sloga je šesticom ispratila Jalžabet. Već u prvom dijelu imali su visoko vodstvo od 4:0. Dva puta su se u strijelce upisali Fabricio i Knežević, a po jednom Caban i Kosalec.

Pušćine se vraćaju iz Novog Marofa s tri boda  golovima iz drugog poluvremena. Dvostruki strijelac je bio Kišić, a jednom je pogodio Kocijan.

U Palovcu je Dinamo iz Domašinca ugostio momčad Nedeljanca i zasluženo pobijedio 3:1. Sva tri gola za Dinamo postigao je Stjepan Igrec.

U Turčinu su Dubravka Zagorac i Bednja podijelili bodove.

Na tablici su Polet i Varteks izjednačeni s 57 bodova, slijedi Bednja s 49 bodova.

4 HNL, 24. kolo:

Subota: Varteks – Omladinac 4:2, Polet – Rudar 4:0, Nedelišće – Međimurec 0:0 , Podravina – Mladost Komet 0:1,

Nedjelja: Sloga – Jalžabet 6:2 ,Dinamo – Nedeljanec 3:1, Dubravka Zagorac – Bednja 1:1, Novi Marof – Pušćine 1:3