4. HNL: Polet u derbiju bolji od Nedelišća

Pretposljednje 29. kolo 4. HNL odigrano je  po teškom vremenu i nesnosnoj vrućini.

U tradicionalnom derbiju prvak Polet bio je bolji u Nedelišću od svog domaćina i pobijedio 0:2. Što nisu postigli više pogodaka zaslužan je domaći vratar Kocijan. U prvom poluvremenu u 25. minuti goste u vodstvo dovodi Čurin, a Mezga u 78. minuti postavlja konačni rezultat.

U drugom međimurskom derbiju novi trećeligaš Rudar je pobjedom pred domaćim navijačima  mogao preskočiti Pušćine i doći na petu poziciju. Međutim gosti su bili bolji i odnijeli uvjerljivu 0:3 pobjedu golovima Levanića, Dovečera i Malnara.

Omladinac bez japanskog dvojca nije isti kao prije, te je teško stradao u Beletincu. Golman Križaić je šest puta vadio loptu iz mreže, a jedini pogodak za goste postigao je Drk.

Mladost Komet je izdržala nalete domaćeg Nedeljanca, sačuvala mrežu, te se vraća  u Prelog s jednim bodom.

Prekinut je pobjednički niz Sloge koja je nakon šest uzastopnih pobjeda u Čakovcu doživjela poraz od Dubravke Zagorac. Iako su čakovčani poveli golom Ladića, gosti iz Turčina s dva gola preokreću rezultat i odnose sva tri boda. Vrijedi spomenuti da se na ovoj utakmici od aktivnog igranja oprostio 39-godišnji Stjepan Caban

Dinamo iz Domašinca, koji je sve proljetne utakmice igrao u Palovcu, pobjedom se oprostio od svojih navijača. Strijelac oba pogotka, u 2:1 pobjedi nad Podravinom, bio je Alen Horvat.

U Dunjkovec Pretetincu utakmica nije odigrana zbog nedolaska gostiju iz Novog Marofa te je registrirana rezultatom 3:0 za Međimurec.

Rezultati  29.kolo :

Nedelišće – Polet 0:2, Dinamo – Podravina 2:1, Međimurec – Novi Marof 3:0 (bb), Jalžabet – Varteks 3:2, Nedeljanec – Mladost Komet 0:0, Bednja – Omladinac 6:1,

Rudar – Pušćine 0:3 , Sloga – Dubravka Zagorac 1:2