4. HNL – Polet i Nedelišće visokim pobjedama nastavljaju utrku za prvim mjestom

Uoči derbija prvenstva u Svetom Martinu na Muri i Polet i Nedelišće upisali su visoke pobjede. U subotu u tri međimurska derbija po jedna domaća i gostujuća pobjeda te jedan remi.

Sloboda (S) nakon dvije pobjede  teško je stradala kod kuće od Poleta (SMnM) 0:8. Utakmica je bila riješena već u prvih dvadesetak minuta kada gosti vode s visokih 0:4. Do kraja utakmice rutinirano privode utakmicu kraju i nanose Slobodi katastrofalan poraz. Ovom pobjedom najbolje su najavili derbi prvenstva protiv Nedelišća idućeg vikenda.

Na Trate je stigao Dinamo iz Domašinca, oko 350 gledatelja prisustvovalo je utakmici odigranoj po idealnim uvjetima, a obje momčadi bile su nekompletne zbog ozljeda.

Nedelišće je bez poteškoća porazilo Dinamo (D) 4:0, a već u prvom dijelu pala su tri gola koje su zabili Panić i Brlenić iz kaznenih udaraca,te autogol Bihara već u drugoj minuti . Konačnih 4:0 u 80. minuti postavio je sjajnim potezom Mesarić.

Mladost Komet i Sloga (Č) odigrali su 1:1. Priločanci su se malo ispuhali u kup utakmice protiv Međimurja i to su igrači Sloge iskoristili .Domaćin je poveo u 63. minuti golom Silvija Radikovića, a Čakovčani golom Fučka  u 76. minuti poravnavaju i uzimaju zasluženo bod.

Podjelu bodova gledatelji su vidjeli i u Ludbregu gdje je domaća Podravina u posljednjoj minuti prvog dijela prva došla u vodstvo golom Sakača. Prije toga u 42. minuti iz kaznenog udarca neprecizan je igrač Bednje Klopotan , tj. vratar Podravine Jura Banfić obranio je njegov udarac. U 76. minuti dosuđen je još jedan jedanaesterac za goste iz Beletinca, a ovaj puta s bijele točke precizan je Karlo Marić i donosi svojoj ekipi bod.

U preostale četiri nedjeljne utakmice Četvrte HNL Čakovec-Varaždin, važnu pobjedu pred domaćim navijačima ostvarili su nogometaši Plitvice. Gojančani su preokretom stigli do 3:2 pobjede protiv momčadi Rudara, koja im je donijela i bijeg sa začelja prvenstvene tablice.

Odmah na početku susreta šok za domaćine jer Rudar već u 1. minuti dolazi do početnog vodstva  iz kaznenog udarca, a siguran realizator bio je Ivan Risonjić. Ipak, Gojančani zbijaju redove to do odmora poravnavaju na 1:1 preko Luke Tomašića. Početkom nastavka Plitvica prelazi u vodstvo zaslugom strijelca Jošue Horvata, da bi bolju igru domaćini okrunili povećanjem vodstva na 3:1 preko Marka Tkalčeca. U 81. minuti gosti uspijevaju tek ublažiti poraz drugim pogotkom Risonjića.

Posljednje mjesto na tablici Plitvica je prepustila Zelengaju, koji je poražen na gostovanju protiv momčadi Međimurca. Gabriel Simao donio je Zelengaju vodstvo od 1:0 u 7. minuti. No, tada na scenu stupaju domaći igrači i s četiri uzastopna pogotka preokreću prednost u svoju korist. Strijelci su redom bili Kai, Yokoyama, Hrustek i Ignjić. Za konačnih 4:2 zabio je Vedran Vrbanić.

Pušćine su upisale novu domaću pobjedu. Rezultatom 4:2 svladana je momčad Nedeljanca. Pušćine su do poluvremena imale prednost od 2:0 golovima Marka Bosilja iz kaznenog udarca te Tomice Celingera. Početkom nastavka Nedeljanec smanjuje zaostatak na 2:1 pogotkom Marka Kovačića. Uslijedila su nova dva nova gola domaćina, a sigurni realizatori bili su Jaša Kocijan i Karlo Levanić. Za konačnih 4:2 zabio je Dubravko Kišić.  Jalžabet je pak upisao 4:1 pobjedu protiv Novog Marofa. Domaćini su sigurnom igrom stvorili visoko 4:0 vodstvo zahvaljujući dvostrukom strijelcu Adelsonu, dok su po jednom precizni bili Borna Petrovečki i Marko Hruško. Počasni gol za goste iz Novog Marofa postigao je Ante Spajić u 85. minuti.

1. HNL:  Sloboda (S) – Polet (SMnM) 0:8, Mladost Komet – Sloga (Č) 1:1, Nedelišće – Dinamo (D) 4:0, Podravina – Bednja 1:1,  Pušćine – Nedeljanec 4:2, Međimurec – Zelengaj 4:2, Plitvica (G) – Rudar 3:2, Jalžabet – Novi Marof 4:1.
1. Nedelišće 21 14 5 2 45:23 47
2. Polet (SMNM) 21 13 6 2 63:20 45
3. Bednja 21 12 4 5 47:24 40
4. Međimurec 21 11 5 5 55:28 38
5. Mladost Komet 20 11 2 7 42:32 35
6. Dinamo (D) 21 10 5 6 32:26 35
7. Podravina 20 9 4 7 32:24 31
8. Rudar 20 7 6 7 27:26 27