4. HNL: Pobjedom u derbiju protiv Poleta Varteks izbio na vrh, iznenadio Novi Marof pobjedivši Podravinu

U 5. kolu 4. HNL Čakovec – Varaždin  Varteks je s četiri gola pokopao Polet i izbio na vrh, a Novi Marof je iznenadio Podravinu i došao do prvih golova i bodova.

U derbiju jesenskog dijela prvenstva pred više od petsto gledatelja Varteks je bio uvjerljiv protiv dosadašnjeg lidera, Poleta iz Svetog Martina na Muri, pobijedivši ga s čak 4:0. Najbolji igrač utakmice, stasiti Ivan Novoselec postigao je dva prekrasna pogotka, prvog glavom iz kornera , a drugog iz slobodnjaka s više od dvadesetak metara. Polet nije iskoristio svoje šanse za što je bio kažnjen. Ovom pobjedom Varteks se odvojio na vrhu s 13 bodova.

Kiks Poleta iskoristila je Mladost Komet i zauzela drugo . Preložani su minimalno pobijedili kod kuće novajliju u ligi Dubravku / Zagorac iz Turčina. Domaći su već u 12. minuti imali prednost od dva gola, da bi gosti ublažili poraz u 70. minuti iz kaznenog udarca.

U međimurskom derbiju bilo je jako burno,  uz dva isključenja Rudar i Nedelišće podijelili su bodove u Murskom Središću. Nervoznoj utakmici kumovao je i nesiguran sudac Jelić iz Varaždina, koji je zbog međusobnog udaranja isključio u 70. minuti domaćeg Matiju Zadravca  i gostujućeg Luku Brlenića. U ne baš kvalitetnoj igri poveo je Rudar golom Vurušića, a izjednačio je Capan, što je na kraju i najrealniji ishod.

U još dva sraza međimurskih klubova istovjetan rezultatš, gdje su gledatelji uz šest golova vidjeli domaće pobjede.

U Novom Selu Rok Omladinac je došao do prve pobjede porazivši Dinamo 4 : 2. U utakmici punoj preokreta domaćin rano dolazi u vodstvo, ali golovima Krznara  i Drožđeka gosti okreću i poluvrijeme završavaju vodstvom. Tek u zadnjih desetak minuta Omladinac se budi i s dva gola Japanca Yamata i jednim Varge zasluženo dolazi do prve pobjede.

Pušćine polako skupljaju bodove , već ih imaju devet na kontu i nalaze se na visokom petom mjestu. S dva gola Kocijana i po jednim Levanića i Posavca savladali su čakovečku Slogu 4:2.

Međimurec nije uspio u Beletincu gdje je minimalno savladan od domaće Bednje 2:1. U ravnopravnoj utakmici odlučio je fenomenalni gol Puškadije u 71. minuti .

Pravu katastrofu nanio je Nedeljanec ekipi Jalžabeta. Gosti su se dobro držali u prvom dijelu kada su primili samo jedan pogodak. U drugom poluvremenu domaćin postiže još četiri gola za visokih 5:0.

Najveće iznenađenje u ovom kolu desilo se u Novom Marofu gdje je domaćin upisao prve golove i bodove. Angažiranom igrom i s  dva gola Zeke pobijedili su favoriziranu Podravinu.

1. HNL ČK-VŽ , 5 . kolo :

Novi Marof – Podravina 2:1, Varteks – Polet 4 : 0, Mladost Komet – Dubravka/Zagorac 2:1, Omladinac – Dinamo 4 : 2, Pušćine – Sloga 4:2, Rudar – Nedelišće 1 : 1, Bednja – Međimurec  2 : 1, Nedeljanec – Jalžabet 5: 0

1. Varteks                                     5 4 1 0   14:1            13
  2. Mladost Komet                       5 4 0 1   11:8            12
  3. Bednja                                      5 3 2 0   8:5            11
  4. Polet (SMnM)                          5 3 1 1   18:6             10
  5. Pušćine                                    5 3 0 2   14:8            9
  6. Nedelišće                                 5 2 3 0   9:5             9
  7. Rudar                                        5 2 1 2   12:7              7
  8. Podravina                                5 2 1 2   8:6                7