4. HNL – pobjedom nad Slobodom, Međimurec došao na treće mjesto

U 19. kolu 4. HNL Čakovec – Varaždin  tri gostujuće pobjede , s time da je iznenađenje prvi domaći poraz Dinama kojeg je na trećem mjestu zamijenio Međimurec

Igrači mladog trenera Davora Piškora odlično su krenuli u proljetni nastavak i u četiri kola zabilježili tri pobjede i jedan remi. Protiv susjeda iz Slakovca bili su uvjerljivi i pred oko 250 gledatelja ispratili su ih s 3:0.  Yokoyama, Hrustek i Kai donijeli su Međimurcu tri nova boda, a gostima brigu oko statusa u ligu jer su trenutno igrači Slobode posljednji. Međutim već u srijedu Sloboda ima priliku da konačno počne osvajati bodove jer joj u goste u zaostaloj utakmici dolazi direktni konkurent za ispadanje Jalžabet.

Dinamo je domaćim porazom u Domašincu od Nedeljanca trenutno prepustio treću poziciju Međimurcu, a može ju povratiti već za  dva dana kada u zaostaloj utakmici 16. kola gostuje kod Bednje. Sigurno da im neće biti lako jer puno ovise o Krznaru, a kada Čepa nije raspoložen nema ni golova ni bodova.

Upravo je Bednja visokom gostujućom pobjedom u Jalžabetu ponovo na tragu dobrih jesenskih igara. U 0:4 pobjedu dva gola utkao je njihov najbolji strijelac Ante Kulji koji se vratio nakon pauze zbog kartona. Sa utakmicom manje na petom su mjestu i ako savladaju u zaostaloj utakmici Dinamo i oni mogu preskočiti Međimurec i doći na treće mjesto.

Prava golijada bila je u Pušćinama gdje je, uz Međimurec , najbolja ekipa proljetnog dijela bila bolja od čakovečke Sloge 4:3. Kada su u 57. minuti Pušćine vodile 3:0 činilo se da je utakmica riješena. Da je nogomet zanimljiv i neizvjestan pokazali su igrači Sloge koji su u nepunih dvadesetpet minuta izjednačili na 3:3. Ipak pred sam kraj u 88. minuti golom Renata Punčeca bodovi ostaju u Pušćinama.

Podravina je pobjedom u derbiju protiv Rudara navukla osmijeh na lice svome novom treneru Radi Mlakaru. Gosti iz Murskog Središća bez petorice standardnih igrača pružili su solidnu partiju, ali zbog neefikasnosti bodovi ostaju u Ludbregu. Nakon lijepog gola Siniše Fajta iz slobodnog udaraca igrači Rudara su se trgli, stvorili nekoliko prilika i izjednačuju preko Čalope u 56. minuti. Da su gosti nakon toga preko Risonjića iskoristili stopostotnu priliku, utakmica bi vjerojatno otišla u drugom smjeru. Do kraja utakmice domaćin s dva gola Valjka kažnjava neefikasnost gostiju za konačnu 2:1 pobjedu.

U Prelogu je domaća Mladost Komet u jednoj borbenoj utakmici teškom mukom došla do bodova. Sudac Jarnjak podijelio je čak osam žutih kartona, a gol odluke postigao je domaći kapetan Davor Balent u 70. minuti iz kaznenog udarca.

Dva najveća favorita za osvajanje naslova prvaka zabilježila su u ovom kolu pobjede.

Polet koji s utakmicom i bodom više drži vrh ispred Nedelišća pobijedio je u Gojancu domaću Plitvicu 1:3 . U prvom poluvremenu ravnopravna igra završava bez golova. U drugom dijelu do izražaja dolazi kvaliteta gostiju koji od 48. do 68. minute postižu tri  nedostižna gola. Počasni gol za domaće postiže Buhin u 81. minuti za 1:3.

Nešto teže do bodova došlo je Nedelišće koje je bez polovice prvotimaca dočekalo dobre goste iz Novog Marofa. Ravnopravnoj utakmici prisustvovalo je oko 250 gledatelja koji iako nisu bili zadovoljni igrom ipak su na kraju proslavili pobjedu domaće ekipe. Prvi dio završava vodstvom gostiju golom iz 35. minute koji postiže Sakač. U drugom poluvremenu Nedelišće je brzo odgovorilo, kada već u 47. minuti poravnava trener- igrač Međumurec. Do potpunog preokreta i nova tri boda domaći dolaze u 79. minuti kada vratar Sabolek ruši Vizingera, a iz kaznenog udarca Brlenić pogađa za 2:1.  Nedelišće koje je trenutno drugo na vrh se može vratiti ako u zaostaloj utakmici u Kućanu Donjem savlada Zelengaj.

1. HNL Čakovec – Varaždin, 19. Kolo

Nedelišće – Novi Marof  2:1, Mladost Komet – Zelengaj 1:0  , Podravina – Rudar 3:1, Međimurec – Sloboda 3:0, Jalžabet – Bednja 0:4 , Dinamo – Nedeljanec 0:1 , Plitvica – Polet 1:3 , Pušćine – Sloga 4:3 ,