4. HNL: Međimurec poražen u derbiju kola, Dinamo (D) napokon do pobjede

U derbiju kola na kraju je Međimurec kod kuće izvukao častan poraz. Gosti iz Beletinca protutnjali su u prvom dijelu Dunjkovec – Pretetincem i na odmor otišli visokim 0:3 vodstvom.

Pred oko 400 gledatelja početkom drugog poluvremena gosti postižu još jedan gol i tu je utakmica riješena. Do kraja domaći samo ublažavaju poraz golovima Treske i Vabeca.

Mladost iz Svete Marije prati veliki broj gledatelja i ove nedjelje njih 350 razočarani su napustili domaće bunjište jer su njihovi ljubimci poraženi 0:2 od Nedeljanca. Mogli su ublažiti poraz u 90. minuti, ali nisu iskoristili kazneni udarac.

Od naših klubova u nedjelju je jedino bio uspješan  Dinamo koji je u Domašincu bio bolji 4:1 od Dubravke Zagorac. Gosti iz Turčina prvi su došl u vodstvo, ali to je bilo sve od njih. Neuništivi Čepa – Stjepan Krznar, redom postiže tri pogotka, jedan u prvom i dva u drugom dijelu , a pobjedu potvrđuje Filip Petak.

Rezultati, 8. kolo:

Subota:

Dinamo (P) – Omladinac 2:1, Mladost Komet – Jalžabet 0:1, Nedelišće – Sloga  6:2

Nedjelja :

Međimurec – Bednja 2:4, Mladost (SM) – Nedeljanec 0:2 , Dinamo (D) – Dubravka Zagorac 4:1, Zelengaj – Ivančica 2:6