4. HNL – Međimurec nanio prvi poraz Varteksu na kraju jesenske dionice, Rudar se pobjedom oprostio od svojih navijača

Po kišnom i hladnom vremenu četvrtoligaši su  se oprostili od svojih navijača koji su na osam utakmica vidjeli 35 golova.I ako se od slijedeće sezone uvodi 3. HNL Sjever u koju će iz 4. HNL Čakovec – Varaždin ući najmanje šest ekipa koje imaju uvjete velika je borba za prvo mjesto između tri ekipe. Kiks Varteksa iskoristili su bednja i Polet koji su mu se pobjedama još više približili.

U posljednjem jesenskom kolu 4. NL Čakovec-Varaždin nogometaši Varteksa, jesenski prvaci, u Dunjkovec/Pretetincu protiv Međimurca doživjeli su prvi prvenstveni poraz. Već u 1. minuti nakon kornera glavom je japanac Kai doveo domaćina u vodstvo, dok je Hrustek  udarcem s više od dvadeset metara u 27. minuti povisio rezultat na 2:0. Do odlaska na odmor varaždinci tri puta ne koriste prigode, a domaćin jednom, koje vratari Bulić i Domjan brane. Cijelo drugo poluvrijeme domaćin se branio i u kontrama pokušavao ugroziti gol Domjana. U  5. minuti domaći Štrukelj puca pored gola,  četiri  minute kasnije  Tokić, a Varteks  u 60. minuti autogolom Šoštarića smanjuje rezultat na  2:1. Ubrzo nakon toga  Modrić puca pokraj gola, a domaći Copić pogađa stativu te utakmica završava slavljem domaćih igrača i navijača.

Polet je slavio u Čakovcu pobjedivši Slogu 4:3. Medved najbolji strijelac gostiju pošteno se ispromašivao na ovoj utakmici. Međutim  je pogocima u 10. i 28. minuti doveo Polet u vodstvo od 0:2. Ekipa Sloge uglavnom se branila i kontranapadima ugrožavala gol gostiju. Uporni domaćini su se uspjeli vratiti u igru golovima  Obadića u 32. minuti nakon prekida, te Antonovića koji u 50. minuti pogađa pod samu gredu za 2:2. Ipak stvari dolaze na svoje mjesto kada Mezga u 71. te Goričanec u 85. minuti ponovno donose gostima dva pogotka prednosti. U zanimljivoj utakmici Brazilac Tiago u 87. smanjuje rezultat na konačnih 3:4.

Rudar je pobijedio Podravinu rezultatom 3:1u jednoj nadasve korektnoj igri. Goričanec u 25. minuti dovodi domaćina u vodstvo, dok rezultat povećava Fajt autogolom u 28. minuti. Ponovno igrač utakmice Goričanec u 58. povećava rezultat na 3:0, dok Valjak u 88. minuti pogotkom ublažava poraz. Tako se Rudar pobjedom oprostio od svojih navijača i jesen završio na sedmom mjestu sa 24 boda, samo bod manje od četvrtoplasiranog Nedelišća.

Bednja je ostvarila očekivano pobjedu nad Pušćinama rezultatom 2:0 i približila se Varteksu na samo tri boda zaostatka. Ante Kulji je bio dvostruki strijelac u 22. te u 85. minuti.

Nedeljanec i Omladinac odigrali su susret bez pobjednika u utakmici gdje su domaćini stigli dva gola prednosti gostiju iz Novog Sela Rok. Gredelj je doveo domaćina u vodstvo već u 1. minuti, da bi gosti pogotkom Jurinca u 4., Reicha u 25. iz kaznenog udarca te ponovno Jurinca u 29. minuti otišli na 1:3. U istoj minuti Kovačić smanjuje, dok Štefulj u 72. minuti postiže pogodak za konačnih 3:3. Gosti su od 39. minute igrali sa igračem manje jer im je isključen Drk. Ovim bodom Omladinac je prepustio fenjer Novom Marofu , ali ga na proljeće čeka teška borba za opstanak.

Jalžabet i Mladost Komet odigrali su utakmicu bez pobjednika 1:1. Poveli su gosti u 47. minuti pogotkom Silvija Radikovića ,dok je rezultat na 1:1 poravnao Hanc u 71. minuti.

Nedelišće se poigravalo s Novim Marofom najslabijom ekipom ove lige pobijedivši ga 9:0, te se popelo  na četvrto mjesto. Četiri pogotka u prvome i pet u nastavku rezime je utakmice u kojoj je četiri pogotka postigao Jurak, dva Capan te po jedan Brlenić, Vrček, Vizinger.

Dinamo je pobijedio u Turčinu Dubravku Zagorac pogocima Krznara u 57. te Jakšića u 72. minuti te uspješno završio polusezonu i priključio se klubovima iz gornjeg dijela tablice ..

Rezultati 15. kola: Rudar – Podravina 3:1, Bednja – Pušćine 2:0, Nedeljanec – Omladinac/NSR 3:3, Jalžabet – Mladost Komet 1:1, Međimurec – Varteks 2:1, Nedelišće – Novi Marof 9:0, Sloga – Polet 3:4, Dubravka Zagorac – Dinamo 0:2

Parovi 16. kola (igra se na proljeće): Podravina – Dubravka Zagorac, Dinamo – Polet, Sloga – Novi Marof, Nedelišće – Varteks, Međimurec – Mladost Komet, Jalžabet – Omladinac, Nedeljanec – Pušćine, Bednja – Rudar