4. HNL: Hat-trickom Jurinca u gradskom derbiju Omladinac petardom do bodova, podjela bodova u Domašincu

U subotu su odigrane dvije utakmice u kojima su se susreli međimurski klubovi. Derbi prvenstva između prve Bednje i druge Ivančice odgođen je zbog lošeg stanja terena.

U prvom dijelu izjednačena igra između Omladinca i Sloge u gradskom derbiju. Poveli su domaći golom Drka, a za Slogu je poravnao Baksa  iz kaznenog udarca. Početkom drugog poluvremena dva brza gola u dvije minute za Omladinac postižu Jurinec i Toplek. Sa još dva gola Jurinca nedostižnih 5:1 i s nova tri boda Omladinac preskače Slogu. Omladinac je preskočio i Dinamo(D), a izjednačio se s Mladost Kometom , s ekipama koje su u međusobnom susretu podijelile bodove. U Domašincu je završilo remijem, gol za domaće postigao je Igrec već u 4. minuti, dok je za goste zabio Sabol u 33. minuti

Ostale utakmice posljednjeg kola igraju se u nedjelju od 13.30 sati.

Rezultati:

Omladinac – Sloga 5:1, Dinamo (D) – Mladost Komet 1:1, Bednja – Ivančica odgođeno

nedjelja: Nedeljanec – Nedelišće, Dubravka Zagorac – Međimurec, Jalžabet – Mladost (SM), Zelengaj – Dinamo (P)

(tekst i foto: Miljenko Dovečer)