4. HNL ČK-VŽ: U međimurskim derbijima oba Dinama odnijeli pobjedu, golijada u Nedeljancu

U nedjelju je odigrano preostalih pet utakmica u nastavku prvenstva 4.HNL Čakovec-Varaždin. U dva međimurska derbija pobjedu su odnijela dva Dinama, a u derbiju kola u kojem je palo osam golova Međimurec se vraća s bodom iz Nedeljanca.

U Domašincu na “Kokotovom vezu” Dinamo je minimalno pobijedio Nedelišće prekrasnim golom Benjamina Dominića iz slobodnog udarca u 25. minuti.

U drugom međimurskom derbiju Palovečki Dinamo bio je bolji od domaće Mladosti u Svetoj Mariji. Igrači Josipa Šegovića u vodstvo dolaze u 14. minuti golom Jančeca iz kaznenog udarca. U drugom dijelu još jedan gol za Dinamo postiže Štrok u 69. minuti.

U derbiju kola između Nedeljanca i Međimurca gledatelji su u utakmici punoj preokreta vidjeli osam golova. Domaćin je poveo krajem prvog dijela, a u nastavku u 55. minuti Kos poravnava. Nedeljanec preuzima inicijativu i u roku dvije minuta postiže dva gola za 3:1. Međimurec se tada budi i od 65. do 80. minute s tri gola (dva su djelo Treske, a jedan autogol Škvarića) preokreće i vodi 3:4. Bod domaćinu donosi dvije minute prije kraja Škvarić.

Preloška Mladost Komet vraća se s gostovanja kod fenjeraša Zelengaja s tri boda. U čvrstoj utakmici u kojoj je podijeljeno sedam žutih i jedan crveni Golubić u 26. minuti dovodi svoju ekipu u vodstvo. Za konačnih 0:2 za Mladost Komet u 68. minuti zabija Vagjunec.

Rezultati 14. kola:

Subota : Ivančica – Sloga 3:0, Omladinac – Jalžabet 0:5

Nedjelja : Dinamo(D) – Nedelišće 1:0, Mladost(SM) – Dinamo(P) 0:2, Nedeljanec – Međimurec 4:4, Zelengaj – Mladost Komet 0:2, Bednja – Dubravka Zagorac 0:2