3. NL SJEVER Rudar na krilima braće Nedeljko do preokreta i sva tri boda u Virovitici

VIROVITICA – RUDAR 1:2 (1:2)

Nakon turbulentnog tjedna kada je klub sporazumno raskinuo suradnju s dosadašnjim trenerom Andrijom Balajićem pred ekipom je bilo teško gostovanje kod davljenika ekipe Virovitice.
No još jednom se potvrdilo staro nogometno pravilo da takvi šokovi često donose pozitivne rezultate.
Ekipa Rudara vođena u ovoj utakmici od strane Damira Zeljka igrača i trenera u mlađim kategorijama, boljom i suverenom igrom svladala je ekipu Virovitice na njenom terenu rezultatom 1:2.
Iako je domaćin do vodstva od 1:0 došao u 14. minuti zgoditkom Domagoja Vučemilovića-Jurića, mlada ekipa Rudara nije se predavala te već u 21. minuti poravnava rezultat na 1:1 preko Kevina Nedeljka.
Kompletni preokret u rezultatu svojim zgoditkom u 33. minuti i vodstvo Rudara od 1:2 donosi Patrik Nedeljko. Bio je to i rezultat prvog dijela utakmice, a ispostavilo se i konačan s obzirom na to da je Rudar u drugom dijelu mirno održavao rezultat te u Središće nosi sva tri boda i prekida crni niz od tri poraza.
Ovom pobjedom Rudar je zadržao peto mjesto na ljestvici i približio se Dinamu iz Domašinca na dva boda do četvrtog mjesta.

Recimo još samo da je Rudar ovu utakmicu odigrao bez četvorice standardnih prvotimaca Šardija, Vinka i braće Hlišć.
U sljedećem 23. kolu Rudar na Šuderki dočekuje lidera na ljestvici ekipu Radnika iz Križevaca.

(tekst: zr foto: Vladimir Novak)