3. HNL Sjever: Rudar se s punim plijenom vraća iz Varaždina

VARTEKS – RUDAR 0:1(0:1)

Teško gostovanje imao je Rudar u 16. kolu 3.HNL lige. Gostovao je kod ekipe Varteksa i izvojevao pobjedu od 0:1. Jedini zgoditak za Rudar postigao je Ivan Cimerman u 7. minuti te na taj način postigao svoj prvijenac u redovima Rudar na prvenstvenim utakmicama.

Imali su domaćini veliku prigodu za poravnanjem rezultata u posljednjim trenucima prvog dijela, ali je mladi Rudarov vratar Niko Kodba odlično reagirao i spriječio poravnanje.

Skoro cijelo drugo poluvrijeme Rudar je odigrao s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona igru morao napustiti Luka Petrinec  u 55. minuti.

U tom dijelu domaćin je imao posjed lopte i napadao prema  vratima Rudara, ali bez nekih izrazitih prigoda. Čvrstom i borbenom igrom Rudar je zasluženo došao do tri boda.

Ovom pobjedom Rudar se probio na deveto mjesto na ljestvici.

Na taj način Rudar je uzvratio Varteksu za jesenski poraz na domaćem terenu istim rezultatom. U 17. kolu Rudar na svom terenu dočekuje ekipu Podravine iz Ludbrega.

(tekst: zr, foto: D.Cilar, R. Kodba)