3. HNL Sjever: Polet uvjerljiv protiv Podravca, Rudar doživio tijesni poraz

Rudar se protiv lidera Mladosti dobro držao prvo poluvrijeme koje je završilo bez golova. U drugom dijelu domaći dolaze u vodstvo u 52. minuti golom Sabljića,Furmek je u 66. minuti povećao vodstvo, a u 79. minuti golom Mlinarića iz kaznenog udarca Mladost vodi 3:0. Do kraja utakmice igrači Rudara golovima Šoltića u 80. i Mesarića u 90. minuti uspjeli su smanjiti na konačnih 3:2.

U Svetom Martinu na Muri gosti iz Virja odolijevali su do 35. minute kada je Polet poveo golom Alena Hercega. Tri minunte kasnije već je 2:0 golom Tomislava Medveda iz kaznenog udarca. Svoj drugi gol na utakmici Medved je postigao u 68. minuti, a Josip Brezovec golom u 73. zaključio je utakmicu za konačnih 4:0. Ovom pobjedom Polet i dalje drži priključak s prvoplasiranom ekipom iz Ždralova koja je u ovom kolu ugostila našeg drugog predstavnika u ligi.

1. HNL Sjever 6. kolo :

Polet – Podravac 4:0, Mladost – Rudar 3:2, Podravina – Bjelovar 3:2, Graničar – Papuk 0:0, Varteks – Tehničar 3:3, Radnik Križevci – Virovitica 4:0

(Miljenko Dovečer, foto: fb NK Polet)