26. Državno športsko natjecanje dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske “VUKOVAR 2022“

U subotu 1.listopada, Podružnica UDVDR-a  Vukovarsko-srijemske županije bila je domaćin  održavanju  tradicionalnog  već 26. Državnog športskog natjecanja dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske. Natjecanje je na  Trgu Franje Tuđmana u Vukovaru u nazočnosti općinskih, gradskih, županijskih  čelnika i predsjednika UDVDR RH general pukovnika Slavka Barića,dr.sc. otvorio Potpredsjednik Vlade RH i Ministar hrvatskih branitelja gosp. Tomo Medved. Na državnom  natjecanju je nastupilo 21 ekipa podružnica a među njima i ekipa Podružnice Međimurske županije sa natjecateljima koji su svojim rezultatima  na županijskom natjecanju održanom 29.svibnja  2022. u Goričanu, stekli pravo nastupa.

Natjecanja su osim Vukovara  održana u  Nuštru i Vinkovcima, a  dragovoljci i veterani  svoju snagu, umijeće  i vještine odmjerili u osam sportskih disciplina. Međimurski  branitelji su postigli sljedeće rezultate: u streljaštvu  zpu 6., kuglanju  4., šahu 14., boćanju 10., stolnom tenisu 3., ribičiji 4., bela 8., pikadu 12.mjesto.

Najbolji rezultat postigli su u pojedinačnoj konkurenciji ribiči u sektorima Ivan Lehkec  1. mjesto i Mladen Srnec 3 mjesto, dok je ekipa u stolnom tenisu Božidar Krnjoul, Alen Veseli i Zvonim Turk  osvojila u ekipnom plasmanu 3. mjesto.

Zbrojem osvojenih bodova po sportskim disciplinama prvo mjesto osvojila je ekipa domaćina Podružnica Vukovarsko-srijemske županije 98 bodova, drugo mjesto Zagrebačka županija 90 bodova, treće mjesto Sisačko-moslavačka županija 83 boda, dok su Međimurci u ukupnom plasmanu ostvarili  veoma dobar  rezultati  osvojivši  5. mjesto 81 bodom. Uz malo više sportske sreće, moglo je biti i postolje.

Iduće godine,  domaćin natjecanja je Podružnica Sisačko-moslavačke  županije.

Programska aktivnost sufinancirana je iz proračuna grada Čakovca i Međimurske županije, na čemu im zahvaljujemo.