2. međimurska liga skupina B: U gradskom derbiju Mura bolja od Plavih

U 5. kolu 2. međimurske lige skupine “B” u Hlapičini se odigrao gradski derbi gdje je ekipa Mure ugostila svoje tradicionalne sportske prijatelje i nogometne rivale ekipu Plavih iz Peklenice. U borbenoj, žustroj, ali fer i korektnoj igri  ovaj put bodovi su pripali domaćinu.

U prvom dijelu igre domaćini su apsolutno dominirali trenom, pa je i prema tome bio adekvatan rezultat prvog dijela od 2:0 u korist Mure.

Mura je dosta rano došla u vodstvo od 1:0 u 6. minuti utakmice iz kaznenog udarca, kojeg je sigurno izveo Nino Šprajc, a čemu je prethodio prekršaj nad Markom Jurovićem.

Cijelo prvo poluvrijeme igrači Plavih jednostavno nisu bili u utakmici, te takav njihov odnos koriste domaćini te zasluženo u 26. minuti  povećavaju vodstvo na 2:0 preko Filipa Vrtarića, nakon lijepog  prizemnog ubačaja pred gostujuća vrata Marka Jurovića.

Bio je to rezultat kojim se otišlo na odmor,  zasluženim vodstvom Mure.

Prema očekivanju u drugi dio utakmice Plavi su ušli puno angažiranije i pritiskali prema domaćim vratima, što pak je davalo  domaćinima mogućnost da iz  brzih kontri ugrožavaju gostujuća vrata. No ni jedni ni drugi nisu u takvoj igri bili efikasni, pa se sve do 66. minute rezultat nije mijenjao, kada Tomica Nerer odlično prima loptu u kaznenom prostoru domaćina oslobađa se Luke Tkalca te šalje loptu u malu mrežicu nemoćnog domaćeg  vratara Nine Tkalca.

Spomenimo još da se i prije toga u kaznenom prostor domaćina u 60. minuti odigrala jedna sumnjiva situacija u kojoj gosti traže kazneni udarac kojeg prema mišljenju suca Ivana Žganca nije bilo, dok je sasvim drugačijeg mišljenja delegat utakmice Zoran Novak.

Do kraja utakmice gosti iz Peklenice imaju punu inicijativu, no bez nekih izrazitih prigoda, a ono što ih je bilo sigurno rješava domaća obrana na čelu s vrlo dobrim vratarem Tkalcem.

Domaćini svoje prigode pak traže preko brzih kontri, no bez nekog vidljivog rezultata, tako da utakmica završava s konačnih 2:1 i zasluženom pobjedom domaćina.

1. međimurska liga skupina B 19/20, Igralište SRC Oletić Radovan Ratko , Hlapičina, 5. kolo, 08.09.

MURA – PLAVI 2:1(2:0)

Suci: Ivan Žganec, Jelena Horvat  delegat: Zoran Novak

Strijelci: 1:0 6′ Šprajc(KU), 2:0 27′ Vrbanić 2:1 66′ Nerer

Gledatelja : 200

MURA: N. Tkalec, Čeh( 57′ Šafarić), L. Tkalec, Jurović, Novak, Rožman(71′ Srša), Antolović(90′ Kovačić), Vrbanić, Koprivec, Šprajc pričuve: Stojko, Kovačić, Šafarić, Srša trener: Ivan Zobec

PLAVI: Mikulaj, Tuksar, Sakač, Aparecido Gama Junior Celso, Drk, Novak, Čeko, Nerer, Povodnja(57′ Vugrinec), Šoltić(75′ Matić’), Srnec pričuve: Vugrinec, Zadravec, Matić trener: Vladimir Pavleković

(tekst i foto: zr – mitić)