2.HNL: Međimurje u posljednjem kolu došlo do gostujućih bodova već u prvom poluvremenu

Velika i vrijedna tri boda nose međimurci s Krimeje, a nogometaši Orijenta 1919 koji su već prije osigurali drugo mjesto ostali su praznih ruku . U posljednjem ovojesenskom kolu Međimurje je gostovalo u Rijeci kod Orijenta. Na poluvrijeme su čakovčani otišli s dva gola prednosti nakon taktički zrele igre. Stvorili su si znatan rezultatski i psihološki kapital kojega su marljivo čuvali u nastavku i na koncu su slavili.

Prepustili su inicijativu domaćinu i prijetili iz kontri preko brzih Brckovića, Ivančića i Ikića. Igrala se treća minuta kada je zaprijetio Adrijan Liber, koji međutim glavom nije uspio pogoditi okvir vrata Koprića. Samo sedam minuta kasnije Međimurje je bilo u vodstvu iako je domaća obrana upozorena da su Čakovčani itekako opasni u prekidima igre. Nakon što je u kontri izboren korner kojeg je uspješno izveo Neven Hlišć na pravom mjestu je bio Hranilović koji  pogađa glavom za 0:1. Samo minutu kasnije domaći vratar se opet našao u neugodnoj situaciji nakon brze akcije Međimuraca kada je lopta ubačena Ivančiću u sredinu, a ovaj se našao sam pred golom, ali prebacuje gol.Domaći napad je došao do izražaja u 20. minuti kada je Orijent 1919 bio zaista blizu izjednačenju pošto je lopta servirana  Črnku na lijevu stranu ali je lopta na kraju poslana u korner. Vodstvo je povećano u 26. minuti nakon brzog kontranapada u kojem Zanjko poslužuje Ivančića koji sam izlazi na vratara Berkovića i rutinski pogađa mrežu. Za razliku od akcije u 11. minuti on ovog puta nije oprostio.U drugom dijelu ista priča, s time fa su mreže mirovale. Orijent je zaprijetio samo jednom, ali je Koprić otklonio opasnost. Igrači Međimurja su vrebali eventualnu priliku kojom bi znatno prije posljednjeg sudačkog zvižduka odagnali sve dileme oko pitanja pobjednika.To im je zamalo i uspjelo u 71. minuti kada se u prilici našao Nino Brcković, no vratar Berković je opet bio na visini zadatka i uspio je obraniti.U posljednjoj minuti mladi Hlišć s preko 30 metara lobao je istrčalog golmana, ali lopta odlazi tik pored stative. Tako su igrači Damira Lepena Juraka  osvojivši tri velika boda uspješno okončali polusezonu i s 22 boda na 8. mjestu mirno čekaju proljetni nastavak.