2. HNL: Međimurje minimalno poraženo u Osijeku

S gostovanja iz Osijeka Međimurje se vraća s minimalnim 2:1 porazom.

U prvom dijelu domaći su imali veći posjed lopte, a Međimurje je moglo voditi. Prvo je zicer promašio Ikić, a nakon njega u dvije izgledne prilike neprecizni su Hlišć i Patafta. Na odmor se odlazi bez golova, a početkom nastavka nakon nesporazuma Knezovića i Jesenovića domaći u 49. minuti dolaze u vodstvo. Desetak minuta kasnije druga momčad Osijeka ima vodstvo od 2:0. Lijepo su duplim pasem nadigrali obranu gostiju, pa nije bilo teško pogoditi Marinu iz blizine.

Međimurje ima priliku vratiti se u igru iz kaznenog udarca nakon što je srušen Šimičić. Međutim Novoselec umjesto gola pogađa stativu u 77.minuti. Tri minute kasnije Brcković prekrasnim golom daje nadu svojim suigračima. Unatoč naporima Čakovčani ne uspijevaju izjednačiti i bilježe drugi uzastopni poraz. U posljednjem kolu sljedeće subote ponovo gostuju, ovaj puta kod Orijenta u Rijeci.

(tekst i foto: Miljenko Dovečer)