Polet se s petardom približio Varteksu na tri boda, Rudar se vratio s velikim bodom

Nakon tri mjeseca pauze nastavilo se prvenstvo u 4 HNL Čakovec – Varaždin koje su u prvom kolu obilježili sudari ekipa iz gornjeg dijela tablice  u kojima su Polet i Mladost Komet bili uvjerljivi , Varteks je kiksao,a Rudar osvojio vrijedan bod u Beletincu .

Već na početku proljetnog nastavka  dogodilo se iznenađenje. Vodeći Varteks doživio je neočekivan  poraz u Nedelišću. Varteksovci su uglavnom imali terensku inicijativu i prilike, ali  njihova prva zvijezda Tihomir Šoštarić  je promašio nekoliko dobrih prilika. Nedelišće je to znalo kazniti pa je golovima Slunjskog u 36. minuti iz jedanaesterca i Pintarića u samoj završnici prvog dijela, pobijedilo 2:0.
Za razliku od Varteksa odličnu formu pokazao je Polet. Momčad  trenera Marija Kovačevića deklasirala je u Palovcu ( tu će Dinamo biti domaćin u proljetnom dijelu ),domaćina 0:5 golovima Hercega, Medveda, Čurina, Barata i Turka. Ovom uvjerljivom pobjedom Polet se približio vodećem Varteksu na samo tri boda zaostatka.

Kiks Varteksa nije znala iskoristiti drugoplasirana Bednja koja je na domaćem terenu odigrala samo 0:0 s tvrdim i neugodnim Rudarom iz Murskog Središća. Utakmica je bila vrlo gruba pa je sudac Srnec iz Puščina podijelio čak sedam žutih kartona, tri domaćinu i četiri gostu.

U drugom međimurskom derbiju između Međimurca i Mladost Kometa tradicija nepobjedivosti Priločanaca se nastavlja . I ovaj puta puleni Grege Bunca su slavili , a sa dva gola istaknuo se mladi Emanuel Pintarić u uvjerljivoj 2:4 pobjedi nakon visokog vodstva od 0:4.

U nedjeljnoj matineji Sloga je  na kraju bila uvjerljiva protiv posljednjeg Novog Marofa koji se dobro držao do 71. minute. Tada Caban sa dva uzastopna pogotka  rješava pitanje pobjednika i ovom pobjedom čakovčani kreću prema sredini ljestvice.

Omladinac i Pušćine s gostovanja se vraćaju bez bodova. Nedeljanec je teško  pobijedio Pušćine golovima u drugom dijelu, a gosti su od 60. minute igrali bez isključenog Meseca. U borbi za opstanak  Jalžabet  je na domaćem terenu pobijedio Omladinac, a  važnu pobjedu ostvario je golom Petrovečkog u 52. minuti.

Rezultati 16. kola :

Nedelišće – Varteks 2:0, Podravina – Dubravka/Zagorac 3:1, Nedeljanec – Pušćine 2:0, Sloga – Novi Marof 4:1, Međimurec – Mladost Komet 2:4, Jalžabet – Omladinac 1:0, Dinamo (D) – Polet 0:5, Bednja – Rudar 0:0.