1. HRL za žene: Zrinskice lako s Osječankama, večeras u 20,00 sati dolazi Podravka

Zrinski je upisao drugu uzastopnu pobjedu, nakon Dalmatinke pao je i Osijek, a već danas igraju s Podravkom u zaostaloj utakmici.

Zrinskicama je ovo treća prvenstvena pobjeda i sada imaju 7 bodova te se nalaze  na 7. mjestu.

Gošće iz Osijeka imale su samo početno vodstvo 0:1, a sve ostalo je bilo na strani domaćih rukometašica. Zrinski je protiv Osijeka trebao desetak minuta da stigne na pravu radnu temperaturu. Stoga ne čudi da su do poluvremena zabile čak 20 pogodaka.Trudile su se Osječanke koliko su mogle, ali ni sjajna reprezentativka  Dora Lacković sa svojih 11 pogodaka nije im mogla pomoći. Gotovo cijelu utakmicu trenerski tandem Pavleković – Petek koristio je istu sedmorku, do tri minute pred kraj kod rezultata 33:24 kada je pobjeda bila osigurana. Tada u igru stavlja novu postavu, sve redom mlade cure iz škole rukometa. Osječanke to koriste i smanjuju na konačnih 34:29.

Kod domaćih nezaustavljiva je bila Lea Vukojević s 11 golova, slijedi Ena Car s 8, Gavrić je postigla 6,Šestak 5, Pajić 3 i Blagus 1 zgoditak. Na golu je odlična bila Kozjak s 8 obrana.

Već danas slijedi nova utakmica, u 20 sati u dvoranu Graditeljske škole dolazi Podravka Vegeta.

(tekst i foto: Miljenko Dovečer)