1. HRL Sjever: Rukometaši Čakovca i Preloga s gostovanja praznih ruku

U 17. kolu 1. HRL Sjever oba naša rukometna kluba su gostovala i upisala poraze u Zagrebu i Osijeku.

Prelog je gostovao u Zagrebu kod Maksimir Pastele i uzbudljivoj utakmici upisao poraz 33:27. Nekompletni Prelog dobro se držao pogotovo u prvom dijelu koji je završio golom prednosti domaćina. I većim dijelom drugog poluvremena dobro su se držali, ali u posljednjih desetak minuta rade brojne pogreške koje koristi domaćin i dolazi do velike prednosti i pobjeđuje s devet pogodaka razlike.  Najefikasniji strijelci kod Preloga bili su Alen Novosel sa 6, te Vjeran Toplek  i Karlo Zadravec s po 5 pogodaka. Maksimir je do pobjede predvodio Filip Vidmar s 11 golova.
Prelog je ostao na 12. mjestu s 11 bodova , a u slijedećem kolu ugošćuje KTC.

Deveti puta ove sezone Čakovčani su poraženi, ovaj puta na teškom gostovanju u Osijeku gdje domaćin bio bolji rezultatom 33:27, na poluvremenu je bilo 15:13 za domaćine. Najistaknutiji u redovima čakovčana bio je Vidović sa 7 pogodaka. Čakovec je sa 15 bodova na 10. mjestu, a u slijedećem kolu domaćin je Maksimir Pasteli.

(Miljenko Dovečer, foto: M.D.)