1. HRL Sjever muški: Prelogu zasluženo pripao derbi protiv MRK Čakovec

U drugom kolu 1. HRL RK Prelog je ugostio rukometaše MRK Čakovca. Iako početak utakmice nije sugerirao na to, domaći su ipak upisali nove bodove.

Pred velikim brojem navijača od prve minute gostujući  igrači kreću odlučno ,a domaći igrači malo zbunjeno ulaze u utakmicu i u 12 minuti rezultat je bio 2:7 za odličnu momčad Čakovca. Nakon toga domaći trener zove time aut i mijenja koncepciju igre.Polako ali sigurno domaći igraći hvataju ritam utakmice i uz pomoć fantastičnih navijača u 25 minuti dolaze do poravnanja rezultata 13:13. Atmosfera u dvorani se zahuktala i krajem prvog poluvrijemena rukometaši Preloga dodaju u veću brzinu i završavaju prvo poluvrijeme rezultatom 16:14.

Početkom drugog poluvrijeme nastavila se šahovska borba domaćih rukometaša protiv favoriziranih gostiju, gdje je Prelog većinom bio u vodstvu, a Čakovec stalno  stizao. Iako su rukometaši Čakovca imali veći roster  kvalitetnih igrača domaći igraći su pokazali veliku borbenost i timsku obranu na čelu sa odličnim golmanom Vanjom Lončarićem. U 59 minuti rukometaši Preloga dolaze do dva pogotka viška i do konačnog rezultata 32:30.

Domaće strijelce  predvodio je Denis Bogović s 9 golova. Karlo Zadravec postigao je 8, a Mario Belić u pobjedu je ugradio 7 pogodaka. Lončarić je upisao visokih 18 obrana. Kod Čakovca najefikasniji su bili Nikola Vuković s 9 i Petar Sklepić s 8 pogodaka. Odlična predstava  rukometaša Preloga pred domaćom fantastičnom publikom ,a sve čestitke i rukometašima Čakovca na fer i sportskoj   igri i njihovim navijačima na sportskom navijanju.

Utakmicu je pratilo oko 400 navijača obje momčadi što je za svaku pohvalu i najveći dobitak za rukomet u Međimurju.

(Miljenko Dovečer, foto : Studio M)