1. HNLŽ: Katarina Zrinski u derbiju začelja bolja od Pregrade

Trinaesto kolo 1. HNL za žene bilo je sretno za čakovečke nogometašice u nastojanju da zadrže status prvoligašica.

Izgleda da je pobjeda nad Dinamom iz Zagreba i plasman u polufinale hrvatskog kupa dodatno motivirao ekipu Katarine Zrinski u derbiju začelja. Po kišovitom vremenu i na teškom terenu čakovčanke su ugostile Pregradu  s kojom vode bitku za ostanak u ligi.

U vrlo dobroj igri gošće su pružale otpor do pred sam kraj poluvremena kada su dva puta klonule. Domaće igračice u vodstvo u 37.minuti dovodi Nagy Barbara Krisztina iz kaznenog udarca. U posljednjoj minuti prvog dijela gol postiže ponajbolja u domaćim redovima Perica Cicielj i na odmor Katarina Zrinski odlazi s osjetnom prednošću.

U nastavku gošće pokušavaju smanjiti u nekoliko prilika ,ali mreža Samardžije ostaje netaknuta. Svojim drugim golom u 75. minuti Perica Cicielj potvrđuje

važnu 3:0 pobjedu. S nova tri boda Katarina Zrinski se izjednačila  na tablici s Pregradom  s 13 bodova, ali je zbog gol razlike stepenicu više na 6. mjestu u ligi od deset klubova.

U slijedećem kolu čakovečke nogometašice odlaze u goste zagrebačkom Dinamu koji će im se htjeti revanširati za nedavni poraz u kupu.

(Tekst: M. Dovečer Foto : fb Katarina Zrinski)