1. HNL mladi: U lokalnom derbiju Međimurje protiv Slaven Belupa uzelo četiri boda

Na odličnom travnjaku SRC Trate u Nedelišću Međimurje je ugostilo u kokurenciji pionira i kadeta 1. HNL ekipu Slaven Belupa iz Koprivnice. U utakmici pionira sve bitno zbivalo se u drugom dijelu. Poveli su gosti iz Koprivnice u 55. minuti, a Međimurje je poravnalo golom Drka nakon preciznog ubačaja Ivacija. Preokret se desio u 65. minuti kada na dodavanje Drka Jaklin zabija za 2:1 i vrijednu pobjedu domaćih dečki. Tako su pioniri Marija Šarića u 6. kolu došli do prve pobjede.

U drugoj utakmici kadeta u prvom poluvremenu blaga inicijativa domaćih, ali bez golova. U nastavku bez nekih prilika s obje strane i utakmica završava s nepopularnih 0:0. Kadetima je ovo drugi bod i još čekaju prvu pobjedu.

U slijedećem kolu mladi nogometaši Međimurja gostuju u Zaprešiću kod Intera.

(tekst i foto: Miljenko Dovečer)