
Očevidom na mjestu događaja, uz stručnu pomoć inspektorice za zaštitu od požara, utvrđeno je kako je do požara došlo uslijed rukovanja dimilicom za pčele
Foto: Ilustracija
U subotu, 3. svibnja nešto poslije 14 sati na livadi zvanoj “Veliko polje”, nedaleko Prelog, u unutrašnjosti parkiranog teretnog automobila, čakovečkih registarskim oznaka, izbio je požar.
Požar su ugasili pripadnici DVD-a Prelog, dok je u požaru u potpunosti izgorio tovarni prostor te stvari koje su se nalazile u njegovoj unutrašnjosti (pčelarska oprema i trimer), kao i kabina teretnog automobila. Materijalna šteta procijenjena je na više tisuća eura.
Očevidom na mjestu događaja, uz stručnu pomoć inspektorice za zaštitu od požara, utvrđeno je kako je do požara došlo uslijed rukovanja dimilicom za pčele. Naime, neposredno prije izbijanja požara 50-godišnjak započeo je s pčelarskim radovima u obližnjem pčelinjaku te je pritom koristio pčelarsku dimilicu.
O događaju će se izvijestiti nadležno državno odvjetništvo.
(PU međimurska)