Dvojica ponavljača najtežih prometnih prekršaja završila u zatvoru te su im oduzeti automobili

Nakon saslušanja dežurni sudac Općinskog suda u Čakovcu prihvatio je prijedlog policije te 21-godišnjaku i 47-godišnjaku odredio zadržavanje, nakon čega su predani u varaždinski zatvor

Foto: Ilustracija

Prvi slučaj dogodio se u petak, 30. svibnja u 14 sati u Držimurcu. Nepoznati vozač osobnog automobila, čakovečkih pokusnih pločica, nakon što je uočio policijski automobil naglo je ubrzao u smjeru lokalnog groblja, gdje je potom skrenuo na makadamski put. U nastavku vožnje, dolaskom do neograđenog vrta u sklopu obiteljske kuće, vozač je izgubio nadzor nad upravljanjem te izletio izvan makadamskog puta, gdje je prednjom bočnom dijelom automobila udario u drvo bagrema. Nakon toga vozač je izašao iz automobila te pobjegao s mjesta događaja.

Brzom reakcijom preloških policajaca odbjegli vozač je pronađen u Piškorovcu te uhićen i priveden u policijsku postaju.

Dovršenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je kako je 21-godišnjak počinio opisanu prometnu nesreću te je pritom upravljao osobnim automobilom bez položenog vozačkog ispita.

Drugi slučaj dogodio se istog dana (petak, 30. svibnja) u 23:15 sati u Domašincu, kada su preloški policajci prilikom nadzora cestovnog prometa u Ulici Vladimira Nazora, zaustavili 47-godišnjaka, koji je upravljao osobnim automobilom, čakovečkih registarskih oznaka.

Alkotestiranjem vozača utvrđeno je kako je upravljao automobilom pod utjecajem alkohola u koncentraciji 1,61 g/kg, dok je provjerom putem evidencije vozača i vozačkih dozvola utvrđeno kako nema položeni vozački ispit.

S obzirom da su obojica (21-godišnjak i 47-godišnjak) višestruki povratnici (recidivisti) u počinjenju najtežih prometnih prekršaja, temeljem odredbi čl. 229. st. 8. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policijski službenici privremeno su im oduzeli osobne automobile kojima su počinili opisane prekršaje.

Protiv 21-godišnjaka i 47-godišnjaka zbog počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, podnijeti su optužni prijedlozi te su dovedeni na Općinski sud u Čakovcu (Prekršajni odjel). Nakon saslušanja dežurni sudac prihvatio je prijedlog policije te obojici odredio zadržavanje, nakon čega su predani u varaždinski zatvor.

(PU međimurska)