Zgodicima Dejana Slunjskog Rudaru nova tri boda u srazu s ekipom Graničara iz Đurđevca

U petom kolu 3. HNL lige Rudar je izvojevao i treću uzastopnu pobjedu te se tako s devet bodova probio na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice.

Naglasimo da je prije samog početka susreta održana minuta šutnje u počast Franji Liklinu dugogodišnjem navijaču i prijatelju kluba te ocu Smiljana i Dalibora Liklina dugogodišnjih igrača Rudara i današnjim sportskim djelatnicima kluba.

Nakon vrlo dobre igre  i pobjede Rudara u Križevcima pobjeda protiv Graničara iz Đurđevca nametala se kao imperativ, te se tako mogla i očekivati igra pod određenim pritiskom na igrače što se i u konačnici vidjelo i u samoj igri.

Rudar je odlično krenuo od prve minute i pokazao da je bolja ekipa te je u prvih desetak minuta stvorio tri izrazite prigode, ali su one nažalost domaćih navijača ostale neiskorištene.

Nakon toga kao da se uvukla određena nervoza u igrače Rudara te je bilo dosta pogrešaka kod dodavanja. No usprkos tome Rudar je i dalje dominantna ekipa te gostima ne dopušta  da imalo ozbiljnije ugroze vrata Rajfa. U isto vrijeme ni njih lopta ne sluša kako bi ušla iza leđa gostujućeg vratara Vrhovca.

Prvi dio igre tako završava bez zgoditaka, iako po viđenome Rudar je morao biti taj koji je trebao imati prednost.

I drugi dio utakmice nastavljen je u istom ritmu sve do 66. minute kada Dejan Slunjski odmjerenim udarcem s nekih dvadesetak metara šalje loptu u desni donji kut vratara Graničara Vrhovca, za zasluženo vodstvo od 1:0.

Taj zgoditak još više je razgoropadio lapornike koji  imaju apsolutnu inicijativu i stvaraju prigode pred gostujućim vratima, ali ih i ne realiziraju.

I tako sve do 82. minute kada Pono Pintarić jednom odličnom povratnom loptom upošljava Dejana Slunjskog  na vrhu šesnaest metara, a on još jednim točnim udarcem u desni vratarev kut šalje loptu u mrežu za 2:0.

Činilo se da je to i konačan rezultat, ali u sudačkoj nadoknadi dolazi do pogreške  na sredini terena kod igrača Rudara što koriste gosti i ni krivi ni dužni iz svoje jedine prigode na utakmici smanjuju  preko Igora Sabola rezultat na 2:1, za konačan rezultat utakmice.

Na kraju recimo zaslužena pobjeda Rudara koja je mogla biti izražena i uvjerljivijim rezultatom, te sve pohvale igračima kao i treneru, koje pak ove srijede na Šuderki čeka novi izazov gdje u KUP utakmici MNS dočekuju ekipu Naprijeda iz Cirkovljana.  Recimo da se utakmica igra 25.09.2019.(srijeda) s početkom u 17,00 sati.