Veliki povratak – pobjedom u Selnici Dinamo iz Žiškovca na visokom 4. mjestu

Iako im se klub raspao prije godinu dana pa su to vrijeme pauzirali od službenog natjecanja, Dinamo iz Žiškovca ove sezone vratio se obnovljen s dobrom i ambicioznom upravom, igračima željnim igre i dokazivanja te predvođen provjerenim trenerom-igračem Borisom Radikovićom. Sve to rezultiralo je dobrim startom u prvenstvu pa se nakon pet odigranih kola s tri pobjede i dva poraza nalaze na visokom 4. mjestu ljestvice 3. MNL. Možda ovaj plasman može biti i varljiv jer prema riječima Radikovića sada im dolazi malo teža serija no on je uvjeren da će nastaviti s dobrim igrama.

Jednu takvu pružili su i u nedjelju kada su gostovali kod Mladosti iz Selnice koju vodi proslavljeni nekadašnji igrač Dinama iz Zagreba i reprezentativac Drago Vabec. Zanimljivo je da je Vabec bio trener Radikoviću u nekadšnjoj MTČ-Slogi, a sada su se prvi put susreli u jednakim ulogama.

Mladost nije dobro startala, nalazi se pri dnu ljestvice sa samo jednim osvojenim bodom, no moramo reći da ima jednu vrlo mladu i neiskusnu ekipu koja se kroz stručno vodstvo Vabeca može razvijati i rasti te napredovati u svim segmentima igre što je i cilj bez obzira na trenutačne rezultate.

Sama utakmica bila je vrlo žustra i borbena s puno prilika na jednoj i drugoj strani, a sretniji i spretniji bio je Dinamo koji je zasluženo slavio pobjedom od 0:2. Poveli su golom Nikole Hatlaka u 26. minuti nakon jedne brze polukontre koja im je postala glavno oružje. U drugom poluvremenu Mladost propušta veliku šansu za izjednačenjem u 60. minuti. Naime dosuđen im je jedanaesterac kojeg je skrivio vratar Dinama Krunoslav Srnec koji svoju grešku odmah ispravlja tako što brani udarac Živčeca.

Nakon toga kao što to uvijek biva u nogometu domaćine je stigla kazna za propuštene šanse. Nakon ubačaja igrača Dinama Trupkovica u gužvi se najbolje snalazi Davor Mesarić i glavom pogađa domaću mrežu te postavlja konačni rezultat od 0:2. Nakon utakmice veliko veselje za Dinamove igrače kojima sada u Žiškovec dolazi lider Borac iz D. Hrašćana što će biti pravi test ove ekipe.

NK Mladost Selnica – NK Dinamo Žiškovec 0:2 (0:1)

Sudac: Božo Juračić, Čakovec

Delegat: Dragutin Borko, Nedelišće