Utakmice međimurskih klubova u 4. HNL Čakovec – Varaždin komentira Miljenko Dovečer

U utakmicama 1. kola 4 HNL Čakovec-Varaždin nije bilo nekih  iznenađenja.

Rudar je u Pušćinama zasluženo pobijedio domaćina 2:1 o čemu je već opširnije napisano.

U Ludbregu  po tmurnom i oblačnom vremenu oko 200 gledatelja vidjelo je prvu pobjedu Podravine protiv Međimurca iz Dunjkovec-Pretetinca.

Gosti koji su najavili borbu za sam vrh došli su bez nekolicine standardnih igrača i nisu se mogli nositi s domaćinom. Iako je u početnom dijelu igra bila ravnopravna, nešto aktivniji domaćin dolazi u vodstvo u 30. minuti. Mesec  se odlučio  na udarac i prekrasnim eurogolom sa preko 25 metara dovodi svoju momčad u vodstvo 1:0.U drugom poluvremenu bolju igru Podravine okrunio je u 52.minuti Međimorec  i doveo svoju ekipu u vodstvo 2:0 što se na kraju pokazalo i konačnim rezultatom.

U Nedelišću se okupilo  oko 250 gledatelja na utakmici protiv Zelengaja i vidjelo prvu pobjedu svoga kluba.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti kada se u 11. minuti  Horvat sjurio prema golu Nedelišća, ali je pucao ravno u vratara Kocijana. Nakon toga Nedelišće preuzima inicijativu i u 26.minuti dolazi u vodstvo 1:0 golom Nemeta.

U drugom dijelu ulaskom Filipovića na sredinu terena Nedelišće ima potpunu kontrolu utakmice,a šanse su se redale jedna za drugom.Prednost domaćinu od 2:0 u 68.minuti donosi novopristigli igrač u redovima domaćina  Vibovec.

Za veliko vodstvo 3:0 pobrinuo se  Vizinger koji glavom u 75.minuti posprema loptu u mrežu.Gosti prijete u posljednjih desetak minuta.U 81.minuti pogađaju stativu,a u 83. smanjuju zaostatak na 3:1 prekrasnim lobom  Soldateka.

U 88.minuti isključen je domaći igrač Međumurec nakon grubog starta s leđa,a nakon toga gosti iz Kučana Donjeg imaju još dvije prilike za poravnanje ali ih ne koriste.Sve u svemu više nego zaslužena pobjeda Nedelišća nad solidnim Zelengajem.

Najviše domaćih golova u ovom kolu vidjelo je stotinjak gledatelja u Prelogu.

Domaća Mladost-Komet već je u prvom poluvremenu imala veliku prednost 4:0. Gol gostiju , Plitvice iz Gojanca, načeo je  u 10. minuti  Hladnik, a u 16. minuti već je 2:0 golom  Balenta. Do kraja poluvremena još jednom  obojica strijelaca postižu gol, Bađari u 41., a Hladnik u 44. minuti.

U drugom dijelu dominacija Mladosti se nastavlja i već u 48.mladi Radiković matija povisuje na 5:0. Visokih 6:0 djelo je Halića . Gosti uspijevaju u 67. minuti postići počasni gol preko Tkalčeca . Visokom 6:1 pobjedom Priločanci su na najbolji način otvorili novu sezonu.

U Jalžabetu  je Sloboda iz Slakovca uspjela uzeti bod domaćinu.

Jalžabet koji je bio favorit u ovoj utakmici  tako se i postavio. Već u samom početku u ranoj fazi utakmice dolazi u vodstvo. U 7.minuti gol za domaćine postiže Sakač koji je nakon centaršuta lijepo primirio prsima loptu u šesnaestercu gostiju i neobranjivo je plasirao u suprotni kut za 1:0. Nakon gola otvorena igra s obje strane u kojoj gosti iz Slakovca dva put pogađaju stativu.

U drugom dijelu Slakovčani i dalje traže izjednačenje i to im uspijeva u 55. minuti. Nakon jednog prodora po desnoj strani i ubačaja u kazneni prostor domaćina Kolarić preciznim udarcem po zemlji poravnava na 1:1. Do kraja susreta obje ekipe u otvorenoj igri traže tri boda,ali mreže ostaju netaknute i utakmica završava podjelom bodova.

U Domašincu u susretu dva novaka u ligi teška ali zaslužena pobjeda Dinama protiv Bednje iz Beletinca.

U golijadi pred dvjestotinjak gledatelja domaćin je zabilježio prvu pobjedu rezultatom 4:3. U prvom poluvremenu Dinamo je imao prednost 3:1. Već u 3.minuti Hlišć dovodi domaćina u vodstvo. Gosti izjednačuju u 14. minuti golom Klopotana. Međutim Dinamo pojačava gas i golovima Krznara u 20.minuti i Drožđeka u 35.minuti odlazi na odmor sa dva velika gola viška.

U nastavku ,umjesto da domaći mirno privedu utakmicu kraju, bude se gosti iz Beletinca. Prvo u 71. minuti Hrebak smanjuje na 3:2 ,a četiri minuta kasnije Dvorski izjednačava i rezultat je 3:3. Bednja i dalje pritišće i traži pobjedu,ali u dvije više nego izgledne prilike ne zabija pobjednički gol. To koristi domaći Dinamo i u posljednjoj minuti preko svog najboljeg igrača i strijelca Stjepana Krznara-Čepe dolazi do slatke i zaslužene 4:3 pobjede.

Novi Marof je dočekao  prošlogodišnjeg prvaka Polet iz Svetog Martina na Muri.

Jedini pravi favorit u ovom kolu opravdao je očekivanja. Iako je domaćin dugo odolijevao ipak je prevagnula kvaliteta gostujućih igrača. Sa dva gola novog pojačanja Tomislava Medveda Polet zasluženo nosi tri boda. Za pobjedu 2:0 Medved je postigao golove u 65. i 75. minuti.

Preostala utakmica između Nedeljanca i čakovečke Sloge odigrati će se u srijedu 23.kolovoza. Naime Nedeljanec je ovaj vikend igrao u Unešiću protiv Zagore utakmicu pretkola Hrvatskog nogometnog kupa i izgubio 4:2.