Treći uzastopni poraz jurovečkog Bratstva, Plavi bolji za gol

Od pred dva tjedna, kada su izgubili kod kuće u derbiju prvenstva od  imenjaka iz Savske Vesi , igrači Bratstva Jurovec, nikako da dođu k sebi. Na prošlotjedni poraz od Venere nadovezao se i domaći  od Plavih. Da su u nedjelju pobijedili svoje goste iz Peklenice nogometaši iz Jurovca proljeće bi dočekali na prvom mjestu zbog kiksa Bratstva iz Savske Vesi u Hlapičini. Ovako su jesen završili na drugom mjestu.

Jedinu promjenu koju smo primijetili kod igrača Bratstva su novi prekrasni zeleno-bijeli prugasti dresovi koji podsjećaju na Celtic iz Glasgowa. Ovim putem zahvaljuju se svojem donatoru, Davoru Kocenu vlasniku Caffe bara Baza i Pizzerie Arka na lijepoj sportskoj opremi.

Ali umjesto da zaigraju poput ekipe koja nosi slične dresove , domaći nogometaši ponovili su igru iz prethodne dvije utakmice i preskakanjem pokušali doći do protivničkog gola. Plavi koji su u prošlom kolu nesretno izgubili od Hajduka iz Štrukovca, organizirano su se branili na vodom natopljenom travnjaku. U jednoj kontri prvi su došli u šansu, ali Jura Škvorc u 4. minuti iz blizine puca ravno u domaćeg vratara Emanuela  Perčića. Domaćin uzvraća u 7. minuti kada se pred gostujućim golom nenadano našao Luka Novinščak, ali je otišao previše udesno i prilika je propala.

U 12. minuti nakon sudara gostujućeg vratara i domaćeg napadača Frančića deblji kraj je izvukao golman Plavih Marko Šoltić. Zbog teže ozljede natkoljenice vozilom hitne službe prevezen je u bolnicu.

U 20. minuti u šansi se našao indisponirani Zubčić koji loše reagira na povratnu loptu Novinščaka i puca iznad gola.

I onda u 36. minuti dolazi do vodstva gostiju. Ubačajem iz auta s desne strane lopta  je došla do hitrog Aleksandra Novaka koji je najprisebniji u domaćem šesnaestercu i s nekih desetak metara pogađa za 0:1.

Dvije minute kasnije zamalo izjednačenje kada je Lovro Kočila iz slobodnog udarca dobro uzdrmao vratnicu. Ipak ubrzo nakon toga, u 42. minuti utakmica je u egalu. Poslije kornera kojeg je izveo Luka Jambrović najbolje se snašao Dalibor Frančić koji iz blizine poravnava rezultat na 1:1, s kojim se i otišlo na odmor.

Već početkom drugog dijela u 52. minuti gosti ponovo dolaze u vodstvo. Nakon centaršuta Marija Srneca s lijeve strane dobro je reagirao kapetan Tomica Nerer i udarcem glavom ponovo doveo svoju momčad  u vodstvo 1:2.

Do kraja utakmice bez nekih većih prigoda i zaslužena pobjeda gostiju iz Peklenice koji su pokazali više žara i htijenja u ovom susretu.

Domaće Bratstvo kao da je nakon poraza od imenjaka pred četrnaest dana upalo u psihološku blokadu, jer ti isti igrači prije toga pokazivali su puno bolje prezentacije. Sigurno nisu zaboravili igrati,  u pauzi se moraju konsolidirati, zbiti redove i na proljeće krenuti u borbu za prvo mjesto za kojim zaostaju samo tri boda.

Prošle sezone su se samo oni i Sokol borili za vrh, a sada osim dva Bratstva u samom vrhu ljestvice su još Trnovec, Strahoninec i Mura i među njima će biti neizvjesna borba za prvaka do samog kraja.